LIVE UPDATES

çiljeta xhilaga

Art&Argëtim 29 Gusht 2021, 12:24

TIRANË– Oferta për 33-vjeçarin, i deklaruar si i fejuari i Ciljeta Xhilagës, ka ardhur disa javë më parë dhe negociatat kanë vazhduar gjatë ditëve t...

Art&Argëtim 2 Mars 2021, 07:40

TIRANË– Këngëtarja Çiljeta Xhilaga ka treguar se kryebashkiaku Erjon Veliaj e ka ndihmuar në periudhën e saj më të vështirë, kur humbi të atin...

Art&Argëtim 24 Prill 2020, 07:54

TIRANË– Dy këngëtaret shqiptare, Fjolla Morina dhe Çiljeta Xhilaga janë mbuluar me shami, dhe kanë falur namazin, duke mirëpritur kështu ardhjen e m...

Art&Argëtim 20 Janar 2020, 13:49

TIRANË– Personi që shikoni në foto është babai i Fernandos, djalit të këngëtares, Çiljeta Xhilaga. Fotoja është publikuar nga “IconStyle”, e cila sh...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

3 vite romancë intensive, Alban Hoxha ndahet nga Çiljeta Xhilaga - Art&Argëtim
LIVE UPDATES
Art&Argëtim

3 vite romancë intensive, Alban Hoxha ndahet nga Çiljeta Xhilaga

4 Prill 2019, 11:04 Nga DOSJA
3 vite romancë intensive, Alban Hoxha ndahet nga Çiljeta Xhilaga

Ndahet këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga nga portieri i Partizanit, Alban Hoxha.

Çifti nuk e kishte pranuar asnjëherë publikisht lidhjen, ama fotot dhe dëshmitë e miqve të çifti nuk kanë lënë vend për sekrete.

Gazeta Shqiptare shkruan se Albani dhe Çiljeta kanë kohë të ndarë. Detaji që nuk na ka shpëtuar ne të Dosja.al ka të bëjë me Instagramin e të dyve.

Çiljeta dhe Albani vazhdojnë t’a ndjekin njëri-tjetrin në Insta. Le të shpresojmë që është vetëm një sherr i momentit…

Historia e tyre e dashurisë ka nisur 3 vite më parë, një lidhje e konsoliduar e pranuar edhe nga familjet e tyre. Albani dhe Çiljeta kanë bashkëjetuar më shumë se dy vjet me njeri-tjetrin, edhe pse nuk kanë kometuar asgjë për marrëdhënien e tyre.

Në vitin 2016 të dy nisën të komentonin në fotot e njeri- tjetrit dhe Çiljeta ishte një ndjekëse e rregullt e futbollit në ndeshjet e Partizanit, madje në një deklaratë publike e quajti ‘Dashuria ime’ dhe Albani ia ktheu duke pranuar se këngët e saj janë shumë të bukura në një intervistë.

Marrëdhënia e tyre u zyrtarizua në 2018, kur Çiljeta postoi një foto të dorës më një unazë të madhe, dhuratë kjo nga Albani dhe vazhduan postimet e duarve të tyre së bashku. Albani gjtihashtu vendosi të prezantonte Çiljetën sit ë dahsurën e tij në festën e 30- vjetorit, mes miqëve dhe familjarëve. Pas këtyre e kuptuam se lidhja ishte zyrtarizuar tashmë. Disa muaj më parë ajo tregoi edhe planet e dasmës duke i shprehur hapur si ajo pëlqen ta organizojë ditën e lumtur të jetës, në mënyrën më romantike.

Historia e tyre e dashurisë nuk ishte kaq e bukur, mes shumë lajmeve në media ata patën edhe një ndarje të përkohshme në tetorin që lamë pas, pasi Albani u kap mat në një lokal nate me një vajzë tjetër, atëherë Çiljeta mori vendimin e ndarjes, por nuk u mor vesh se si shkoi historia e tyre pas kësaj. Ndoshta kjo zënkë ka vazhduar deri më sot…

(f.g./dosja.al)

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

showbiz showbiz ndahen ciljeta dhe albani ndahen ciljeta dhe albani

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 4 Prill 2019, 08:21

‘Burrë tirons apo kosovar’, ja kë zgjedh Fifi

Fifi është nga ato këngëtaret që ka spikatur shumë që pas bashkëpunimit me djemt e Thre Dots ku në krye është Flori Mumajesi. Kohët e fundit zërat kanë përfolur...

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra