KRYESORET

Amazon

Bota 10 Mars 2022, 06:55

Amazon ndalon dërgesat në Rusi dhe Bjellorusi

SHBA– Amazon është kompania e fundit që tërhiqet nga Rusia dhe Bjellorusia. Ajo po ndalon dërgesat e mallrave në ato vende, si dhe po ndalon regjistrimet ...

Bota 26 Maj 2021, 18:23

Amazon blen “MGM” për 8.45 miliardë dollarë

SHBA- Amazon është duke investuar në rritjen e pozicionit të saj në botën e argëtimit. CNN raporton se kompania ka blerë MGM, shtëpinë e James Bond dhe një nga ...

Bota 4 Shkurt 2021, 11:58

SHBA-51-vjeçarja Lauren Wendy Sanchez dhe Jeff Bezos kanë kaluar një situatë të trazuar dy vjet më parëqë kur u zbuluan si çift. Duke filluar nga ...

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV