KRYESORET

14 gusht 2019

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Çfarë do të thotë saktësisht një virus që bëhet endemik?

Presidenti Biden rikonfirmon angazhimin amerikan

Rama në SHBA, merr pjesë në samitin e OKB-së/ Nesër takim

Covidi në SHBA, CDC paralajmëron/ Ja vendet drejt të cilave

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Altin Goxhaj përballë Ylli Rakipit dhe Arjan Currit – Të Paekspozuarit në MCN TV

Beqarët që duhet të përqendrohen te ndjenjat, mos rrini duarkryq/ Horoskopi 13 gusht 2019 - Art&Argëtim
KRYESORET
Art&Argëtim

Beqarët që duhet të përqendrohen te ndjenjat, mos rrini duarkryq/ Horoskopi 13 gusht 2019

13 Gusht 2019, 05:18 Nga DOSJA
Beqarët që duhet të përqendrohen te ndjenjat, mos rrini

Dashi

Hëna do të jetë në anën tuaj dhe kjo do të thotë se mund të ketë rikuperim pas të hënës, e cila ka qenë mjaft e rënduar. Takimet janë mjaft të favorshme. Këshillohet vetëm që të bëni kujdes në dashuri dhe të shmangni gjykimet e nxituara.

Demi

Sa i takon punës, vështirësitë nuk do të mungojnë. Mirëpo bëni mirë që ti besoni instinktit, pa u ndikuar nga të tjerët. Nga ana tjetër këshillohet që të mos lodheni dhe të bëni vetëm atë që është vërtetë e nevojshme.

Binjakët

Ju pret një periudhë mjaft e mirë sa i takon ndjenjave, ndërkohë që problemet nuk do të mungojnë në sferën profesionale dhe financiare. Ndaj përqendrohuni tek dashuria dhe ndjenjat, të cilat do t’iu bëjnë të ndiheni mirë. Për gjithë ata që janë vetëm, mjaft të favorshme, janë takimet.

Gaforrja

Jeni duke jetuar një situatë tejet të sikletshme, pavarësisht se po mundoheni që të largoni çdo gjë që nuk ju bën mirë, si në sferën personale edhe në atë profesionale. Ndikimi i Saturnit në shenjën tuaj do ju krijojë jo pak probleme, gjë që do të reflektohet edhe në dashuri.

Luani

Mund të përballeni me momente nervozizmi! Mundohuni që ti lini gjërat që të rrjedhin normalisht dhe mos e shkatërroni atë që për iu është një periudhë shumë e mirë. Bëni mirë që problemet ti shtyni për më vonë.

Virgjëresha

Takimet janë mjaft të favorizuara dhe mund ti japin një kthesë të rëndësishme jetës suaj. Këshillohet që ti lini më shumë hapësirë ndjenjave. Megjithatë mos u përqendroni vetëm tek dashuria, por edhe tek familja.

Peshorja

Do të përballeni me një sërë problemesh në sferën profesionale. Presionet në punë, do të kushtëzojnë jetën tuaj, për shkak se po mundoheni që të rifitoni terren. Me shumë mundësi do të ketë zhvillime të reja.

Akrepi

Pavarësisht se kjo është një periudhë e mirë, do të ndiheni disi konfuz. Bëni mirë që të qëndroni larg rreziqeve dhe larg personave që mund të mos jenë të sinqertë me ju, pasi tjetër gjë është urrejtja dhe krejt tjetër gënjeshtrat.

Shigjetari

Jeni duke jetuar një periudhë të bukur, gjatë së cilës janë mjaft të favorshme takimet, si në nivelin profesional edhe në atë personal. Mundohuni vetëm që të mos e teproni dhe nëse bëhet fjalë për ndjenjat, shmangni përfshirjen në dy histori paralele.

Bricjapi

Këshillohet që të jeni mjaft të kujdesshëm lidhur me sferën profesionale dhe shpenzimet. Kjo pasi mund të ketë shpenzime të papritura, të cilat vështirë se do i përballoni. Bëni kujdes maksimal me hapat që do të hidhni pa menduar mirë.

Ujori

Kjo është një ditë e mbushur me tension dhe nervozizëm, por është një periudhë tranzitore, pasi fatmirësisht me kalimin e ditëve situata do të qetësohet. Mundohuni vetëm që të mos kapeni me të tjerët të cilët i akuzoni se po ju fusin në kurth, pasi me gjasë jeni ju që keni frikë se mos gaboni. Edhe në dashuri do të ketë ndonjë problem.

Peshqit

Këshillohet që ta lini veten të lirë dhe të shijoni ditën, madje të gjithë javën. Fatmirësisht do të arrini që të gjeni mënyrën për të jetuar emocione të reja dhe të përfshiheni në situata të bukura. Raportet ndërpersonale janë mjaft të favorizuara.

Tirana është boshatisur për ditët e pushimit. Cilën nga ritet e shenjta po ndiqni:

View Results

Sondazh

Poll

Art&Argëtim 12 Gusht 2019, 14:59

Takimi i parë me babanë

Hamleti vërtitet në errësirë me kafkën e të atit, duke peshuar me ndërgjegjen e tij një akt hakmarrjeje për vrasjen e tij. Hysen Shehu, si i dalë nga tragjedia ...

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Emrat e Alibeajt për Zgjedhoren, Balla: Sa t'i sjellë, do i miratojmë, më në fund

Presidenti/ Balla: Votat do i gjejmë, po konsultohem me dy grupet e tjera të Opozitës

Bylykbashi anëtar i Reformës Zgjedhore, Alibeaj: Nuk është provokim

'Jam kryetar grupi'/ Alibeaj: Brenda PD s'ka përplasje, s'ka bojkot për presidentin, të hënën....

Procesi i zgjedhjes, Alibeaj: Jemi gati deri në 12 të natës nëse PS ndryshon mendje

Zgjedhja e Presidentit/ Alibeaj: Maxhoranca nuk i ka 71 vota, është realitet

Procesi i Presidentit/ Ndryshon mendim pas mbledhjes, Alibeaj: Do marrim pjesë

Cilët kryebashkiakë do kallëzohen? Manja: Hetimi ka rregulla, s'bëj publike asnjë rast

Rrezikon Shqipëria nga lufta?Peleshi:Jemi të sigurtë,NATO reagon sa herë që preket një pëllëmbë tokë

Shqipëria ngre bazë të dhënash për emergjencat, çon togë në Bullgari, zgjeron kontributin në NATO

Balluku: Ka abonentë familjarë që përdorin mbi 5 mijë kw mujorë, do kenë pishina, s'fikin dritat

Miratohet koncensioni për ndërtimin e aksit Thumanë-Kashar

Qeveria vendos transferimin e të dhënave për licensat e minierave

A e ka gati Shqipëria dosjen për çështjen e detit në Hagë? Xhaçka: Në atë fazë jemi

Mbështetje për emigrantët shqiptarë në Greqi? Xhaçka: E diskutova me Dendias, do njihet gjuha shqipe

Shqipëria jep OK për futjen e Suedisë e Finlandës në NATO

Gjuhë të huaja e letërsia, ulet mesatarja që duhet të kenë maturantët për këto degë

Kisha

Mbledhja e grupit, Berisha mbërrin në selinë blu: Alibeaj vegël e Ramës, po fyejnë Diasporën

Forumi i PPE, Berisha: Po mbajnë qëndrim neutral, zëri ynë s’do mungojë

S’ju uroi asnjë ambasadë, Berisha: S’e mbaj mend ta kenë bërë ndonjëherë

Marrëdhënia me SHBA, Rama: Miqtë e BE s'e kuptojnë, u dukemi budallenj

Rama: Kemi gati projektin për një bazë detare të NATO-s, do ia paraqesim gjeneralit

Yuri Kim në sallë, Edi Rama: Do flas anglisht, të shmang përkthimin e keq që krijon probleme

U nderua me medalje, gjenerali amerikan 'i mahnitur' pas Ramës: Jeni lider!

Rama i dorëzon medalje Komandantit të NATO-s: Do bëjmë plan për një bazë detare

INCIDENTI- Rama mezi i vendos medaljen gjeneralit amerikan: Më fal, s'qenka e lehtë

Tifozët

Trafikimi i qenieve njerëzore, Kim: Shqipëria ka ende punë për të bërë, SHBA s'ndalon ndihmën

Trafikimi i qenieve njerëzore, Osmani: Rrjetet kriminale kanë shfrytëzuar mungesën e rendit

Meta thirrje prokurorive: Hetoni trafikimin e qenieve njerëzore, fëmijët në rrezik

Zgjedhja e pasardhësit, Meta: Kuvendi të bëjë punën e tij, Opozita më e mirë janë shqiptarët

"Kush e bëri hapin e parë?"/ Pajtimi me Kim, Meta: S'shoh asnjë problem...

Tifozët terror në Tiranë, nën pushtim kryeqytetin, kros tek Kryeministria

Aksident i trefishtë në Vlorë, makinat bëhen 'copash' në Skelë, shkak shpejtësia

Makina e policisë e dhunuar, gjendet një thikë në vendngjarje

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Tifozët nuk pyesin, përplasen me Policinë e shkatërrojnë çdo gjë që i'u del përpara

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar