Showbiz

Sylvester Stallone në probleme financiare? Aktori amerikan shet lirë vilën luksoze (FOTOT)

Shtëpia e tij ndodhet në një ambient mes natyrës me tarraca të shumta, pishinë, madje dhe me sistem zjarrfikësesh, shtëpi të cilën çdo kush do të donte ta kishte.
Featured image of article: Sylvester Stallone në probleme financiare? Aktori amerikan shet lirë vilën luksoze (FOTOT) Sylvester Stallone

SHBA– Aktori i mirnjohur amerikan, Sylvester Stallone ka marrë vendimin për të shitur shtëpinë e tij në La Quinta, Kaliforni. Shtëpia kap vlerën 3.35 milion dollarë, por aktori e ka blerë këtë pronë në 2010 për 4,5 milion dollarë. Ndërtesa është dykatëshe dhe u ndërtua në vitin 2008.

Shtëpia e tij ndodhet në një ambient mes natyrës me tarraca të shumta, pishinë, madje dhe me sistem zjarrfikësesh, shtëpi të cilën çdo kush do të donte ta kishte.

Në pamjet e publikuara nga mediat e huaja do të kuptoni se ky është rasti kur vlen shprehja, blerja e justifikon çmimin.

Vila e Stallone ka një hapësirë të brendshme prej 4.888 metra katrorë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pika më e fortë e kësaj shtëpie edhe dizanji, ndërsa detajet përfshijnë dyer të dyfishta druri, dyer dhe tavane të harkuara, ku mbizotërojnë ngjyra e ndezura, duke e bërë këtë shtëpi të duket luksoze por njëkohësisht edhe e ngrohtë.

Burimi: Newsbreak 

A.C/Dosja.al

Shto Koment