Sport

Surprizon Pajtim Kasami, shqiptari vë në pozitë të vështirë kampionet me 3 golat e tij

Kësaj here fitorja e tij ishte individuale duhet thënë pasi tre golat e tij nuk arritën t’i japin fitore skuadrës ku luan pasi kjo e fundit humbi me rezultatin 3-4.
Featured image of article: Surprizon Pajtim Kasami, shqiptari vë në pozitë të vështirë kampionet me 3 golat e tij Pajtim Kasami

ZVICER– Si shumë klube Europiane edhe superliga e Zvicrës ka një talent me origjinë Shqipëtare dhe ai quhet Pajtim Kasami. Në sfidën e radhës kundër Jang Bojs, talenti Shqiptar spikati me tripleten e tij duke ia vështirësuar rrugën kampioneve.

Kësaj here fitorja e tij ishte individuale duhet thënë pasi tre golat e tij nuk arritën t’i japin fitore skuadrës ku luan pasi kjo e fundit humbi me rezultatin 3-4.

Me tripletën e sotme 27-vjeçari u ngjit në kuotën e 7 golave në 15 javë kampionat.  Video është përhapur me shpejtësi nga klubi SION tek faqja e tij në Twitter.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(r.g/dosja.al)

Shto Koment