Sport

Surprizë në Paris, Thiago Silva zgjat qëndrimin e tij te PSG

Silva nuk është i vetmi që do të rinovojë për një periudhë të shkurtë, pasi dhe sulmuesi Eric Maxim Choupo-Moting dhe portieri Sergio Rico do të jenë me francezët dhe në Champions League
Featured image of article: Surprizë në Paris, Thiago Silva zgjat qëndrimin e tij te PSG Thiago Silva

Thiago Silva ka rinovuar kontratën me PSG. Kapiteni do të largohet në fund të këtij edicioni futbollistik, por është i bindur nga drejtuesit e klubit që të luajë dhe në gusht me kampionët e Francës.

35-vjeçari do të luajë dhe në Champions League dhe më pas do të largohet drejt një skuadre tjetër. Veterani është 9 herë kampion i Francës dhe ndërpret aventurën me francezët sepse nuk iu ofrua një kontratë e re.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Silva nuk është i vetmi që do të rinovojë për një periudhë të shkurtë, pasi dhe sulmuesi Eric Maxim Choupo-Moting dhe portieri Sergio Rico do të jenë me francezët dhe në Champions League.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment