Sociale

Surprizat e motit për sot, diell dhe temperatura të larta. Kujdes në pasdite!

Era do të jetë me shpejtësi mesatare pasi do variojë nga 2-12m/sek, e shoqëruar me një valëzim të forcës 1 deri në 2 ballë në det.
Featured image of article: Surprizat e motit për sot, diell dhe temperatura të larta. Kujdes në pasdite! Foto ilustruese

TIRANË- Moti për sot do të ektë një alternim mes kthjellimesh dhe vranësirash, ku dhe temperaturat do të kenë luhatje të forta. Mësohet se vranësirat do të shtohen në pasdite, ku dhe temperaturat do të pësojnë ulje.

Era do të jetë me shpejtësi mesatare pasi do variojë nga 2-12m/sek, e shoqëruar me një valëzim të forcës 1 deri në 2 ballë në det.

Temperaturat minimale parashikohen të jenë nga 6 deri në 17, ndërsa vlerat maksimale do të jenë nga 24 dhe mund të shkojnë deri në mbi 30 gradë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Rreshje shiu nuk parashikohet të ketë sot gjatë ditës, por nuk përjashtohet që java tjetër të sjellë shtrëngata.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment