ArgetimKuriozitete

Supermarketet Aziatike, përdorin gjethet e bananes në vend të qeseve plastike

Ideja e dalë nga Tajlanda pritet të ndiqet nga shumë vende të tjera aziatike .
Featured image of article: Supermarketet Aziatike, përdorin gjethet e bananes në vend të qeseve plastike

Tajlandë – Reduktimi i plastikës, dhe mbrojtja e mjedisit është tema kryesore e diskutimit e shumë vendeve në botë.

Tajlanda, ka gjetur një zgjidhje mjaft efektive, duke ulur në mënyrë të ndjeshme përdorimin e plastikës në supermarketet vendase.

Supermarketet aziatike.
Supermarketet aziatike.
Supermarketet aziatike.
Supermarketet aziatike.

Ajo ka zëvendësuar qeset plastike, me gjethet e bananeve, të cilat gjehen lehtësisht në vend dhe janë tërësisht natyrore dhe të riciklueshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ideja e dalë nga Tajlanda pritet të ndiqet nga shumë vende të tjera aziatike .

Burimi:Thinkinghumanity

E.C/Dosja.al

Shto Koment