Bota

Sulmoi mjekun britanik për një foto, të riun e heqin nga puna, kryeministri Johnson: Është bandit

Ndër to reagime ishte edhe i Kryeministrit britanik Boris Johnson, i cili në një postim në Twitter shkroi se ishte i tronditur kur pa videon, dhe i quajti ata banditë.    
Featured image of article: Sulmoi mjekun britanik për një foto, të riun e heqin nga puna, kryeministri Johnson: Është bandit Foto nga ngjarja

ANGLI- Mjeku britanik Chris Whitty është “sulmuar” nga disa të rinj në Angli. The Guardian shkruan se disa ditë në parë teksa ishte në një park, mjeku u kap nga disa të rinj në mënyrë agresive vetëm për të bërë një foto. Pasi videoja e të rinjve u publikua, ajo u bë virale duke marrë reagime të shumta nga njerëz të thjeshtë si dhe publikë.

Ndër to reagime ishte edhe i Kryeministrit britanik Boris Johnson, i cili në një postim në Twitter shkroi se ishte i tronditur kur pa videon, dhe i quajti ata banditë.

“Unë dënoj sjelljen e këtyre banditëve. Nëpunësit tanë të zellshëm nuk duhet të përballen me këtë lloj reagimi në rrugët tona dhe ne nuk do ta tolerojmë atë,” shkroi Johnson.

Pas tyre reagimeve, të dy të rinjtë kërkuan falje për videon që filmuan, duke thënë se ju vjen turp nga vetja. Një nga ata persona, i cili punonte si agjent shitje, tha se e hoqën nga puna pas kësaj videoje.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë kërkoj falje për çdo shqetësim që shkaktova. Nëse e bëra të ndihet jo rehat, gjë që duket sikur e bëra, atëherë më vjen keq për të. Ai është një person mjaft i ndrojtur, dhe unë mendoj se kjo është arsyeja pse ai tha, ‘Largohu nga unë’. Nuk kishte asnjë qëllim të keq, nuk doja ta mërzisja atë,” tha ai

Ai më tej tha se kishte shpresuar të merrte një selfie me doktorin për t’ia treguar nënës së tij

(I.A/dosja.al)

Shto Koment