Diaspora

Sulmi ndaj djalit të Rashiç/ Kryetari i LS-së Rakiç: U organizua nga Albin Kurti

Sipas Tanjug, ai iu ka bërë apel serbëve të Kosovës që ata besojnë në vendin e tyre dhe Listën Serbe, duke shtuar se ata do të vazhdojnë me presione, trillime dhe gënjeshtra. 
Featured image of article: Sulmi ndaj djalit të Rashiç/ Kryetari i LS-së Rakiç: U organizua nga Albin Kurti Goran Rakiç

KOSOVË-Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç, ka akuzuar liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, si përgjegjës për sulmin ndaj djalit të politikanit serb në Kosovë Nenad Rashiç.

Sipas Tanjug, ai iu ka bërë apel serbëve të Kosovës që ata të besojnë në vendin e tyre dhe Listën Serbe, duke shtuar se ata do të vazhdojnë me presione, trillime dhe gënjeshtra.

“Uniteti serb është mbrojtja që shqetëson më shumë armiqtë tanë,“-ka thënë ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Po ashtu, ai ka shtuar se sulmi ishte organizuar nga vetë Rashiqit dhe politikania Rada Trajkoviç.


Lajmi kryesor:Dhunimi i djalit të politikanit serb në Kosovë, ndalohen 8 persona, Serbia mohon akuzat, KMDLNj: Të hetohet sulmi

(k.a/dosja.al)

Shto Koment