Horoskopi

Suksesi që do të trokasë tek 12 shenjat e horoskopit për muajin qershor, parashikimi i plotë nga Susan Miller

Horoskopi i muajit mars 2019, nga Susane Miller.
Featured image of article: Suksesi që do të trokasë tek 12 shenjat e horoskopit për muajin qershor, parashikimi i plotë nga Susan Miller Horoskopi i muajit Qeshor nga Susane Miller.
Dashi 21 Mars -19 Prill

Ju jeni në një humor të mirë për udhëtime, prandaj filloni të bëni plane. Hëna e re tek Binjakët më 3 qershor do t’ju detyrojë që së shpejti të bëni gati paketimet dhe të niseni. Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, do të bashkohet me Merkurin, planetin e udhëtimit, duke zgjeruar entuziazmin tuaj për të eksploruar një mjedis të ri dhe për të zgjeruar kuptimin për botën rreth jush. Pa marrë parasysh se ku planifikoni të shkoni, me Neptunin në një kënd të vështirë me hënën e re, sigurohuni që të keni adresën e duhur dhe udhëzimet për destinacionin, sepse një gabim mund t’ju ngadalësojë ritmin e udhëtimit. Ju mund të planifikoni të udhëtoni me motrën tuaj ose të vizitoni vëllain ose kushëririn tuaj, por mos vononi. Qershori do të ishte koha ideale për të shkuar.
Nëse nuk mund të merrni një javë pushimi, atëherë shikoni të premten, më 7 qershor, kur Merkuri dhe Urani do të bëhen forcë miqësore, duke ju detyruar të largoheni gjatë fundjavës pasuese.

Jini gati të përfundoni udhëtimin tuaj brenda pesë ditëve pas hënës së plotë të 17 qershorit. Ky do të jetë një udhëtim i jashtëzakonshëm, sepse Jupiteri (lumturia në pushtet planeti) do të kalojë afër hënës së plotë të lavdishme. Neptuni do të vazhdojë të jetë aktiv, prandaj bëni gati mjetet e domosdoshme për udhëtim si syze dielli, telefonin celular dhe portofolin tuaj.
Gjatë gjithë muajit, duket sikur po mendoni pak për familjen tuaj ose vendbanimin tuaj, pasi Marsi do të jetë në Gaforre, shenja që sundon këtë pjesë të jetës suaj. Është e mundur që ju do të udhëtoni jashtë shtetit me nënën ose babain, dhe do të ktheheni me plane të reja për shtëpinë tuaj.

Me 7 qershor është dita ideale kur idetë tuaja për dekorin e shtëpisë do të jenë të shkëlqyera. Më vonë, më 13 qershor, Neptuni, planeti i shprehjes artistike, do të arrijë në Mars për t’ju nxitur të vendosni planet në veprim.

Keni argëtim këtë muaj, sepse ju do të jeni në tension muajin e ardhshëm nga lajmet e sjellura nga dy eklipset. Këto lajme mund të përfshijnë: ndryshime në vendbanimin tuaj dhe në karrierë gjithashtu, me ndërrime menaxheriale në datën 16 korrik. Nëse ktheheni në shtëpi, nga pushimet të relaksuar dhe të ngazëllyer në qershor, do të jesh në formë të mirë për t’u përballur me çdo gjë që pason në korrik.

Demi 20 prill- 20 maj

Financat tuaja do të arrijnë fundin në qershor, dhe me vetëm një përpjekje të vogël, nuk do të duhet të presësh gjatë për të parë një rritje të fondeve. Hëna e re tek Binjakët më 3 qershor do të ndezë shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave të fituara. Kjo do tju lejojë juve të përmirësoni të ardhurat duke gjetur një burim të mirë për të sjellë para, dhe do të ngriheni në detyrë me një titull të ri. Nëse jeni të vetëpunësuar, një klient i ri prestigjioz do të jetë brenda mundësive tuaja. Jini të kujdesshëm për të kuptuar pikat e shkëlqyera të çdo marrëveshjeje që do të bëni.
Me hënën e re tek Binjakët, mund të zbuloni dy burime të të ardhurave, ose nëse jeni të vetëpunësuar, dy klientë bujarë.
Jupiteri, planeti bujar i fatit të mirë, do të bashkohet me këtë hënë të re, një shenjë tjetër që ju jep juve fuqi për të mbushur gjoksin tuaj të thesarit bujarisht me monedha ari. Bëni pjesën tuaj duke punuar për të zbuluar mundësi të mira, ato ekzistojnë, dhe janë në pritje që ju t’i zbuloni.
Bisedimet financiare do të përfundojnë deri në hënën e plotë më 17 qershor dhe do të jesh i lumtur. Por, Jupiteri, planeti bujar i fatit të mirë, do të orbitohet afër asaj hëne të plotë, duke sjellë një fatkeqësi të mundshme. Nëse po negocioni një marrëveshje, ajo do të përfundojë brenda, plus ose minus prej katër ditësh nga 17 Qershori. Ju do të gjeni veten në vendin e duhur, në kohën e duhur për të kapur një shumë të majme parash. Nëse keni informacion për ndonjë lotari që organizohet ato ditë, blini bileta, ju mund të fitoni.
Marsi do të nxisë sektorin tuaj të udhëtimit, duke ju dhënë mundësinë të largoheni nga qyteti gjatë fundjavës ose për një pushim të shkurtër, por udhëtimi juaj duket se ka më shumë gjasa tju përballë me sfida, sesa të jetë një festë.
Duket sikur po punoni për të krijuar një kontratë me një klient ose së shpejti do të nënshkruani dokumentet. Merkuri do të jetë i prapambetur gjatë gjithë korrikut, kështu që do të ishte mirë të nënshkruhej jo më vonë se mesi i qershorit.
Java juaj më e mirë për të gjetur dashuri do të jetë 1 deri në 8 qershor. Gjatë kësaj jave, shkoni në pazar sepse ka të ngjarë të gjeni rroba që ju bëjnë të ndjeheni seksi. Gjatë fundjavës së 1-2 qershorit, Venusi, planeti yt i pushtetit, do të marrë dridhje të fuqishme nga Plutoni, duke e zgjeruar dashurinë në maksimum. Bëhuni seksi dhe të sigurt dhe dilni këtë javë sepse është momenti yt për të shijuar dashurinë.
Muaji ka ardhur me një lajm të bukur për ju. Dielli në Gaforre ju ka rezervuar një surprizë në 27 qershor. Ju mund të merrni lajme përmes një teksti emocionues ose një ftese të papritur për të shkuar jashtë në një udhëtim. Muaji qershor do jetë i lumtur për ty i dashur Dem, kështu që të ndjehesh i lirë, i dashur dhe spontan është në të mirën tuaj.

Binjakët 21 maj- 20 qershor

Është muaji i ditëlindjes tuaj dhe hëna e re më 3 qershor do të jetë çertifikata juaj kozmike , dhuratë nga një univers i dashur. Jupiteri, në sektorin tuaj të martesës / partneritetit, do të veprojë si një përkrahës, i afrimitetit dhe dashamirësisë, i cili është në një mision për t’ju bashkuar.
Ju mund të angazhoheni në një lidhje ose të martoheni, ose mund të nënshkruani marrëveshje me një partner biznesi për t’ju ndihmuar të keni përparime në punë ku do të bëni dhe para.
Ju ndoshta do të keni shpenzime të larta në qershor, për shkak të vizitës së Marsit në sektorin tuaj të të ardhurave dhe kursimeve, kështu që paratë shtesë që bëni në javën e parë do të jenë në dispozicion. Marsi do të kundërshtojë Saturnin më 14 qershor, duke treguar se do të jeni një blerës i kujdesshëm, këto planete do të ndikojnë në gjendjen shpirtërore deri në mes të qershorit. Kini kujdes të mos humbisni dërgimin e një pagese për një kompani të kartës së kreditit ose një pagese tjetër të planifikuar, si për një huadhënës, pasi më 19 qershor, pala tjetër ka gjasa të jetë këmbëngulës që të dërgoni çekun.
Përsa i përket karrierës suaj, nga 21 deri më 27 nëntor, fitimet tuaja do të ngurtësohen. Ju do të bëni mirë që ndërkohë të përgatiteni për sipërmarrjen tuaj të ardhshme, që ju nuk do ta zbuloni deri në fund të nëntorit. Ky muaj megjithatë ka një ditë të mrekullueshme kur Neptuni, sunduesi i famës suaj profesionale, do të lëshojë Marsin më 13 qershor. Jepni një prezantim, planifikoni një intervistë të rëndësishme, ose takohuni me një gazetar për publicitet në këtë ditë.

Në planin romantik, do të jeni në më të mirën tuaj, sepse Venusi do të hyjë tek Binjakët më 8 qershor dhe do të qëndrojë deri më 3 korrik. Karizma juaj do të arrijë lehtësisht majat e reja dhe do të jetë më e lehtë për të tërhequr dashurinë dhe argëtimin. Hëna e plotë në Shigjetar e 17 qershorit, plus ose minus katër ditë, sugjeron se shumë Binjakë do të angazhohen ose do të martohen nën dritën e hënës së plotë.
Ose, nëse preferoni, mund ta përdorni këtë hënë të plotë për të bërë marrëveshje me një bashkëpunëtor, ekspert ose klient biznesi dhe mund të dëshironi që zyrtari i aleancës ta bëjë me shkresa. Nënshkruani kontratat më 20 qershor, jo më vonë, sepse Merkuri, planeti juaj mbrojtës, do të kthehet në retrogradë gjatë gjithë korrikut dhe do të ndjeni zhgënjimet frustruese deri në fund të këtij muaji.

Kur të shfaqen sinjalet tregtare të Diellit dhe Uranit më 27 qershor merrini seriozisht frymëzimet tuaja. Mendja juaj do të shkëlqejë, duke ju lejuar të krijoni shumë lidhje që mund t’i vendosni drejt një projekti që po punoni tani, dhe për shkak të pozicionit të fatit të Marsit tek Urani, kjo ide mund të ketë fuqinë të jetë ar i fortë.
Po të njëjtën ditë, më 27 qershor, mund të bësh udhëtime ose festime për një zbulim të madh me një klient të bazuar në një qytet ndërkombëtar.

Gaforrja 21 qershor- 22korrik

Strategjia juaj për t’u marrë me konkurrentët është në veprim. Janari i kaluar ishte një kohë e vështirë, kur armiqtë tuaj ishin të dukshëm dhe aktivë. Hëna e re më 3 qershor do t’ju lejojë të tërhiqeni nga grindjet e jetës së përditshme. Është ende një kohë për t’u përmbajtur, prandaj mos bisedoni me miqtë dhe kolegët për çështjet konfidenciale. Këtë muaj, Neptuni do të jetë në hendek të ashpër ndaj hënës së re, prandaj edhe ju do të keni mundësi të ndani faktin nga trillimi. Mos merrni asgjë në vlerë nominale, sepse këtë muaj ju do të doni të gërmoni thellë për të arritur te e vërteta.
Marsi tani është në Gaforre për herë të parë në dy vjet dhe do të mbetet në shenjën tuaj gjatë gjithë qershorit dhe nuk do të shkojë në Luan deri më 1 korrik. Ky është një lajm i mirë, sepse tani jeni shenja më e favorizuar për të shprehur preferencat dhe dëshirat tuaja, të bindur se në një mënyrë ose në tjetrën do të mbizotëroni.
Optimizmi juaj është i vendosur mirë. Marsi do t’ju japë energji, vendosmëri dhe përpjekje për të parë qëllimet tuaja deri në përfundim. Ju do të keni fuqinë për të ndriçuar të tjerët. Jeta nuk mund të jetë gjithmonë e ëmbël, por ndërsa është, le të të frymëzojë Marsi që të ecni përpara me një ndjenjë qëllimi. Ndërsa ju do të luftoni për atë që dëshironi nuk ka arsye të besoni se do të tejkaloheni nga konkurrentët tuaj.
Më 13 qershor, Marsi në Gaforre do të përafrohet me Neptuni tek Peshqit, një dridhje e bukur për të udhëtuar ndërkombëtarisht . Nëse do të jeni me pushime në atë kohë, kjo ditë do të jetë e artë për ju. Do të dërgojë një atmosferë romantike që ka të ngjarë të ndezni emocionet tuaja dhe të fëmijëve tuaj.
Marrëdhënia me partnerin tuaj po përmirësohet dita ditës. Është e mundur që partneri juaj të ketë qenë duke kalua një periudhë të vështirë në fund të vitit 2018 dhe në fillim të vitit 2019, por tashmë situata është qetësuar dhe, cilado qoftë arsyeja, ju do të ndjeheni më pozitivë për mënyrën se si do të funksionojë gjithçka mes jush.
Hëna e plotë në shtëpinë tuaj të gjashtë, siç keni tani, mund të sjellë nevojë për më shumë gjumë.

Ka një ngjarje të bukur dhe të këndshme për shkak të 27 qershorit, në sajë të trarëve të dërguar mes Diellit dhe Uranit që mund të sjellin një mundësi të papritur dhe të gëzueshme sociale. Nëse je i vetmuar, lajmet mund të vijnë në formën e një befasie. Jini fleksibël dhe optimist, diçka e mirë po vjen.

Muaji i ardhshëm sjell dy eklipsime, një në Gaforre (2 korrik) dhe një tjetër në Bricjap (16 korrik) dhe mund të gjesh veten në qendër të aktivitetit.

Luani 23 korrik – 22 gusht

Ky muaj ka potencial për të sjellë shumë argëtim dhe përvoja të lumtura për ju. Fillon më 3 qershor me një hënë të re verbuese në Binjakë, duke theksuar shtëpinë e njëmbëdhjetë të shpresave, dëshirave dhe miqësive. Ka mundësi që të keni dy ngjarje të mëdha shoqërore në ditët që ndjekin atë hënë të re, dhe ata duken të jenë optimist dhe të mbushur me njerëz miqësorë, disa prej të cilëve mund të njihni dhe të tjerët që janë të rinj dhe të cilët ju do të doni të njihni. Biseda do të flluskojë dhe të jetë intensive. Ju mund të merrni pjesë në një dasëm, ditëlindje, darkë apo koktej, ngjarje të nënshkrimit të një libri, premierë filmi, përfitim bamirësie, shfaqje çmimesh ose një ngjarje emocionuese sportive. Pa marrë parasysh se çfarë bëni, ju do të gëzoni stuhinë e aktivitetit që do të përjetoni me miqtë, si të tanishëm ashtu edhe me miqësinë e re.
Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, do të orbitohet afër hënës së plotë, duke ju dhënë një ndjenjë ngushëlluese të mirëqenies. Gëzimi dhe lumturia do t’ju mbështesin. Nëse nuk jeni në një lidhje, ju mund të takoni dikë tani. Nëse jeni në një lidhje, ju mund të lëvizni në nivelin e ardhshëm së bashku dhe të angazhoheni. Nëse shpresoni për një fëmijë, kjo hënë e plotë do të ishte koha për t’u përpjekur për konceptimin. Nëse keni fëmijë, të paktën një fëmijë do t’ju bëjë krenar këtë muaj. Fëmijët e tu janë duke u mbrojtur këtë vit, dhe ata do të lulëzojnë, pavarësisht nga rrethanat e tyre.
Në karrierën tuaj, ju jeni në një kohë të fuqishme, kur çdo hap përpara do t’ju sjellë më tej drejt majës së suksesit. Marsi, planeti i veprimit, aktualisht është duke vizituar sektorin tuaj prapa skenave. Kjo sugjeron që ju ende duhet të punoni në detajet e një projekti përpara se ta tregoni atë për të gjithë botën.
Nisja juaj do të bëhet më mirë në fillim të gushtit. Gushti është muaji juaj i ditëlindjes, kur ju jeni të favorizuar mbi të gjithë të tjerët. Shënoni 1 deri në 19 gusht kohën tuaj për të treguar gjithë punën që keni bërë në fshehtësi dhe duartrokitjet e ashpra do ta bëjnë të gjithë punën e vështirë që po bëni tani të vlefshëm.
27 qershori është një ditë e veçantë! Kur sundimtari yt, Dielli, do të marrë vibrime elektrike nga Urani, kjo do të sjellë lajme të papritura nga një burim konfidencial që mund t’ju lejojë një përparim të papritur karriere! Është një moment i veçantë, prandaj bëhuni gati.

Përveç kësaj, në të njëjtën ditë, 27 qershor, mund të sjellë një surprizë të shkëlqyer nga një partner i ngushtë në dashuri ose biznes. Dielli është ylli juaj drejtues, kështu që kur të shihni Diellin të përfshirë në një kënd të lumtur planetar, do të thotë që emri juaj është i shkruar në të gjitha aspektet. Ju do ta doni shumë këtë datë.

Virgjëresha 23 gusht – 22 shtator

Qershori do të krijojë mjaft kënaqësi karriere për ju. Më 3 qershor, hëna e re do të shfaqet tek Binjakët dhe ka gjasa t’ju sjellë një shans për t’u intervistuar për një (ose ndoshta dy) pozicione prestigjioze pune. Virgjëresha shpesh është shumë e talentuar në botim ose transmetim, si redaktor, novelist, gazetar, kolumnist, përkthyes, hulumtues, gazetar, producent ose menaxher i mediave sociale. Virgjëresha gjithashtu mund të jetë e talentuar në matematikë dhe shpesh punon si kontabilist, inxhinier softueri ose teknik mjekësor. Nëse ju pëlqen të punoni me duart tuaja (Virgjëresha është e njohur të jetë e talentuar me gishta dhe duar), do të shihni përparim si pianist ose muzikant, stilist, rrobaqepës, prodhues i modeleve, kuzhinier gustator i ushqimeve të shëndetshme dhe çdo punë tjetër ku aftësitë e vogla motorike janë të çmuara.
Hetoni çdo ofertë për të provuar një pozicion të ri, qoftë brenda kompanisë suaj ose jashtë. Një paralajmërim: nëse ju është sjellë mundësia e punës nga një ndërmjetës, sigurohuni që të mos bëni asnjë supozim rreth natyrës së pozicionit. Jupiteri, dhënësi i dhuratave dhe fatit, do të jetë në harmoni me këtë hënë të re, kështu që ju mund të keni një mbështetje të fortë familjare për vendimin tuaj, pa marrë parasysh se çfarë vendosni.
Nëse lëvizni, me Jupiterin në këtë pozicion, ju ka të ngjarë të lëvizni në një hapësirë të madhe me diell në lagjen ku shpresoni të jetoni. Nëse nuk lëvizni, mund të mbikëqyrni një punë rinovimi, bojë, riparim ose blerjen e një pjese të re mobiljesh të bukura. Njerëzit e lidhur me shtëpinë tuaj gjithashtu do të jenë pjesë e këtij trendi, kështu që mund të merrni një shok tju japë ide ose të punësoni një person për t’ju ndihmuar, si një dekorues, arkitekt, kontraktues apo kopshtar. Një grua, ndoshta nëna, motra ose një person tjetër që njihni do të jetë shumë i dobishëm për ju tani.
Marsi do të nxisë shumë ftesa dhe arsye për të qenë me miqtë. Ju mund të bëni pazar ose të shikoni filma, të norganizoni dreka të rregullta, të merrni një ftesë partiake ose të shkoni në një përfitim bamirësie. Jeta do të jetë kënaqësi përsëri.
Një ditë që do të jësh spontan dhe i gjallë është 27 qershori kur Dielli dhe Urani kombinojnë energji, që lidhin udhëtimin me miqësinë.

Peshorja 23 shtator- 22 tetor

Më në fund, karriera juaj po fillon të shfaqë frytet e saj të para, piku i së cilave do të arrijë në muajin korrik.
Marsi aktiv tashmë ka hyrë në sektorin tuaj të karrierës dhe po stimulon ambiciet profesionale.
Nëse po filloni të ndjeni çdo plasje dhe përplasje të vogël në trotuar, duke ecur shumë larg kësaj rruge, atëherë është koha të kërkoni diçka të re.
Marsi do t’ju japë motivimin për të përmirësuar përmbledhjen tuaj dhe për të qenë në kontakt me ish-shefat dhe klientët që ju pëlqyen të punoni, si dhe me drejtuesit e mjeteve dhe agjentët e punës që mund t’ju ndihmojnë të zbuloni një pozicion që do të ndezë pasionet tuaja. Çdo gjë fillon me qëllimin tuaj. Mos e lini bashkëshortin apo anëtarët e familjes tuaj si një burim të mundshëm për këshilla ose një ndërhyrje.
Në korrik ju do të keni dy eklipsime që mund t’ju sjellin lehtësisht sukses në një karrierë të re në një mjedis tjetër. (Nëse dëshironi të qëndroni me kompanitë tuaja të tanishme dotë keni të ngjarë të keni mundësi ta bëni këtë). Ka disa projekte të reja që përfshijnë  lëvizjet në një shtëpi banimi të re ose një përmirësim të kushteve të jetesës, por ato plane do të vihen në veprim pas eklipsit hënor të plotë që parashikohet më 16 korrik. Ju do të dini se ku qëndroni deri atëherë.

Udhëtimi do të jenë në planin tuaj, dhe këtë muaj duket se do të largoheni nga qyteti për punë dhe argëtim. Hëna e re më 3 qershor do të stimulojë relaksimin tuaj, kështu që ndërsa po mendoni për drejtimin e karrierës suaj, ju mund të dëshironi të realizoni një pushim në mënyrë që të mund të mendoni me qetësi për strategjitë që do të ndiqni në punën tuaj. Ju do të jeni shumë të zënë me ndërrime të shpejta të punës në korrik që do t’ju marrin kohë, kështu që kur mundeni, blini biletën tuaj të udhëtimit dhe planifikoni vendin. Udhëtimin lereni brenda dhjetë ditëve që ndjekin hënën e re të 3 qershorit për më shumë argëtim. Duket sikur do të donit të vizitoni një vend të huaj.

Është e mundshme që ju do të udhëtoni në distanca të gjata për punër. Merkuri do të fillojë të dalë në retrogradë në fillim të korrikut. Sa herë që Merkuri shkon mbrapsh, është gjithmonë e mençur të largoheni shumë ditë para fillimit të saj, pasi do të filloni të ndjeni ngadalësimet që Merkuri sjell deri në fund të qershorit.

Hëna e plotë më 17 qershor do të theksojë edhe udhëtimin, vetëm këtë herë, duket se mund të largoheni spontanisht për një largim të shkurtër në fundjavë, për të eksploruar një vend me diell që nuk e keni parë, por gjithmonë keni shpresuar ta vizitoni. Ju do të jeni të etur për luksin, dhe kështu ju mund të gjeni një paketë të papërmbajtshme në një vendpushim me pesë yje, mjaft të papritur. Ju do të vlerësoni kohën për t’u argëtuar, sepse me siguri gjysma e dytë e qershorit do t’ju sjellë shumë kërkesa për karrierë dhe do t’ju kërkojë të merrni disa vendime të rëndësishme.

Akrepi (23 tetor-22 nëntor)

Këtë muaj, ju do të përqendroheni tek paratë, madje mund të negocioni për të pasur mjaft të holla. Akrepi pëlqen të jetë i përgatitur, prandaj para se të hyni në ndonjë negocjim, mendoni rreth çështjeve që do negocioni .
Neptuni, planeti që mund të prodhojë mjegull në shenjën tuaj, do të jetë aktiv dhe mund të ngatërrojë marrëveshjen financiare që po harton. Merrni të gjitha pikat e marrëveshjes me shkrim përpara se të hyni në biseda. Kërkojuni avokatit tuaj të punojë me ju për të dalë me pika që mund të mungojnë në marrëveshje ose ato që kanë nevojë për sqarime.
Hëna e plotë e 17 Qershorit mund t’ju sjellë lajme financiare të mrekullueshme dhe të habitshme. Do të lidhet me punën e shkëlqyeshme që keni bërë tashmë. Me fjalë të tjera, ju do të fitoni me anë të performancës së mirë dhe duke ndërtuar një reputacion deri në përsosmëri. Shpërblimi duhet të jetë i konsiderueshëm, sepse kjo do të jetë një nga hënat më të bujshme të vitit. Gjithashtu, në hënë të plotë ju ka të ngjarë të përfundoni me shkrim dokumente për ata që ju kanë borxh.
Në të vërtetë, angazhimet financiare dhe koha juaj do të jetë e përsosur. Muajin e ardhshëm, ju do të jeni në një kohë për të bërë njoftime apo zgjedhje të rëndësishme, ose për të blerë artikuj të shtrenjtë, sidomos elektronikë.
Pjesa e mrekullueshme për hënën e plotë të këtij muaji më 17 qershor është se është brenda rrezes së Uranit dhe vjen me një çantë të mirë me surpriza, mes tyre, ato financiare që do t’ju bëjnë të buzëqeshni.
Udhëtimi do të jetë një temë e rëndësishme edhe këtë muaj, sepse Marsi, sundimtari juaj, do të vizitojë Gaforren, një shenjë shumë të pajtueshme me tuajën. Ju do të ndiheni në atmosferën tuaj, i dashur Akrepi. Një nga datat tuaja më romantike të muajit do të jetë e enjte, 13 qershor, kur Marsi në Gaforrja do të arrijë tek Neptuni në Peshq, një shenjë tjetër e ujit, duke përhapur një dridhje të bukur dashurie të pakushtëzuar dhe duke inkurajuar ndjenja të thella dashurie për të dashurën dhe fëmijët tuaj . Zgjidhni një vend bregdetar me diell që ofron një plazh me rërë të bardhë borë, të mbushur me guaska dhe të mbuluar me çadra shumëngjyrëshe. Tingujt e butë të muzikës në sfond do ta përfundojnë tablonë. Ju do të ndjeheni seksi dhe të dëshirueshëm, të sigurt dhe të lumtur, duke e bërë fillimin e përsosur për një fundjavë katër-ditore në qoftë se ju mund të merrni ditët shtesë.
Një tjetër kohë e përkryer për të qenë në një pushim, sidomos nëse keni një partner, do të jetë 27 qershor, kur partneri juaj do të të befasojë me një ide për një vend ku të shkoni ose diçka të veçantë për të bërë së bashku. Gjithashtu, në këtë ditë, lajmet për karrierën dhe paratë tuaja do të jenë mjaft të bukura.

Shigjetari (23 nëntor- 20 dhjetor)

Ju jeni një shpirt i lirë, por edhe ju shihni përparësitë e bashkimit me një partner për të arritur aty ku shpresoni të jetoni në jetë. Këtë muaj, ky meditim do t’ju qartësojë nëse ju duhet të bashkoni forcat me personin që doni ose me dikë që mund t’ju ndihmojë në biznes. Jupiteri, sundimtari yt, do të bashkohet me hënën e re më 3 qershor, duke e bërë atë një kohë të favorshme për të pasur këtë diskutim.

Megjithatë, pozicioni i Neptunit sugjeron që ju duhet të diskutoni edhe detaje shtesë. Si rregull, Shigjetarit nuk i pëlqen të përfshihet në marrëveshje kontraktuale, por duket se partneri juaj do të këmbëngulë për ta bërë këtë. Venusi do të kalojë përmes sektorit tuaj të partneritetit gjatë gjashtë ditëve të para të qershorit, kështu që bisedimet do të jenë të qeta.

Deri më 17 qershor, hëna e plotë do të shfaqet në shenjën tuaj të Shigjetarit dhe do të sjellë një çështje me rëndësi të madhe personale për realizim. Neptuni do të shtojë një konfuzion të vogël, prandaj bëhuni shumë të qartë dhe të paramenduar në gjithçka që bëni.

Copa të enigmës tuaj duket se po bie në vend, i dashur Shigjetar dhe nëse keni qenë të kujdesshëm për të marrë një avokat për marrëveshjet tuaja kontraktuale, gjërat duhet të shkojnë mirë. Asnjëherë mos nënshkruani letrat kur Merkuri është jashtë fazës. Gjithashtu në korrik, ne kemi dy eklipset që duhen në shtëpitë tuaja financiare, dhe ato, gjithashtu, do të riorganizojnë përparësitë e pranishme. Hyni tani, ose prisni deri në gusht.

Ju duket se keni shpenzime shumë të larta, të cilat nukmund të shmangen. Shpenzimet tuaja më të larta se ato të zakonshmet do të ulen pasi Marsi të dalë nga Gaforrja më 1 korrik. Ndërkohë, do të mendoni për shumë mënyra të mundshme për të fituar më shumë para. Disa nga ato ide do të jenë të shkëlqyera, prandaj shkruajini dhe mendoni për secilin, ndoshta duke punuar me dikë që ju besoni. Sapo të arrijë 2 dhjetori, kur Jupiteri do të hyjë në Bricjap për një vit të plotë, pamja juaj financiare do të ndryshojë në mënyrë dramatike për të mirë. Sa e madhe do të jetë vjelja juaj financiare do të varet nga ajo që bëni tani për të mbjellë farat për të ardhmen tuaj, nga qershori deri në nëntor.

Një detyrë apo një klient i ri mund të vijë më 27 qershor së bashku me lajmet se kjo punë ju sjell një tarifë të majme. Lajmet e këtij zhvillimi do të arrijnë si rrufe, nga qielli blu. Është lajm i një projekti për t’u patur zili që kurrë nuk do të kishit pritur që të vinte tek ju.

Bricjapi (22 dhjetor- 20 janar)

Projektet e punës janë në rritje, por ju do të jeni të lumtur që të keni shpërblimet tuaja nëse punoni për të tjerët ose për veten tuaj. Ju duket se po kërkoni më shumë dokumente për të nënshkruar, por me Neptunin që kalon nëpër shtëpinë tuaj kontraktuale, do të jetë e rëndësishme të mos bëni asnjë supozim dhe të shikoni nga afër çdo dokument. Merrni një avokat për të shpjeguar çdo klauzolë që mund t’ju vërë në rrezik dhe dëgjoni sugjerimet që avokati juaj mund të ketë.
Ju do të merrni mundësi për të gjeneruar më shumë biznese në qoftë se jeni të vetëpunësuar, ose të organizoni dy projekte të mëdha që do t’ju lejojnë të shfaqni talentin tuaj në artet e komunikimit. Mund t’ju kërkohet të shkruani, të flisni, të mësoni, të redaktoni ose të prodhoni materiale. Ritmi do të jetë i shpejtë, falë një hobi të ri tek Binjakët, më 3 qershor.
Nga hëna e plotë, 17 qershor ju do të doni privatësinë, pushimin dhe kohën për t’u rikuperuar nga ritmi i tërbuar i gjysmës së parë të qershorit. Caktoni kohë gjatë fundjavës për të fjetur ose çkyçur nga bota përkohësisht. Nëse keni fëmijë, kjo ndoshta nuk është e mundur, por shikoni nëse mund të punësoni një dado për disa orë ndërsa ai ose ajo i merr fëmijët tuaj në park. Jupiteri do të orbitohet afër asaj hëne të plotë, duke sugjeruar se një udhëtim në një vendpushim luksoz për një ose dy netë do të bënte mrekulli për mendjen, trupin dhe shpirtin tënd.
Në planin romantik marsi do të kundërshtojë Diellin tuaj, gjë që mund të thotë që vini re se partneri juaj po ju kompleton në një mënyrë magjike, secili prej jush duke i dhënë asaj që mungon tjetrit. Nga ana tjetër, Marsi në shenjën tuaj të kundërt mund të zbulojë zonat ku ju të dy nuk pajtoheni. Marsi do të zgjerojë disponimin e marrëdhënies tuaj aktuale.
Muajin e ardhshëm do të keni dy eklipset, më 2 korrik dhe 16 korrik, që do të sqarojnë fuqimisht se ku janë të dy prej jush, nëse marrëdhënia në mendjen tuaj është romantike apo e orientuar drejt biznesit. Nëse nuk shihni ndonjë lajm që vjen në horizont, kjo është tipike për eklipset, puna e tyre është t’ju tregojë atë që nuk e keni vënë re ose nuk keni zgjedhur të shihni.
Eklipsi na bëjnë të ulemi dhe të shohim se çfarë po ndodh duke na dhënë një dritë reflektuese të së vërtetës dhe nuk mund të largohemi. Nëse marrëdhënia juaj është e fortë, ju do të pranoni të vërtetën, se sa thellë është angazhuar partneri juaj për ju. Nëse partneri juaj në dashuri apo biznes nuk ju përkrah, atëherë do të jeni më të lirë.
Me kalimin e muajit, do të vijënë një ditë të bukur, të enjten, më 27 qershor, kur të gjitha llojet e surprizave të lumtura do të dalin në pah, në sfërën e dashurisë, të cilat mund të tregojnë planet për martesë.

Ujori ( 21 janar- 19 shkurt)

Me padyshim, në këtë muaj këmbanat dashurore do të bien për ju, dhe ky duhet të jetë një lajm i mirë, sepse duket që Kupidi ishte ndaluar gjetkë për një kohë të gjatë.
Por, me ardhjen e hënës së re me 3 qershor, ai do të kushtojë të gjithë kohën e tij cilësore për ju. Me gjetjen e një dashurie të re, ose me thellimin e dashurisë ekzistuese, ju do të përjetoni 10 ditë të lavditshme pas kësaj date.

Nëse shpresoni për një fëmijë, ky do të ishte një muaj i mrekullueshëm. Nëse keni
fëmijët, planifikoni një surprizë për ta. Pyesni stilistin tuaj tuaj për të rekomanduar një model të ri.

Ky me siguri do të jetë një muaj special për ju, sepse keni të ngjarë të jeni
të ftuar në një ngjarje të jashtëzakonshme shoqërore të hijshme në hënë të plotë, qershor
17, plus ose minus katër ditë (më shumë gjasa gjatë fundjavës së 15 qershorit). Jupiter do të orbitojë shumë afër kësaj hene të plotë, kështu që nëse jeni të ftuar,
pranoni shpejt.

Së fundmi, rrethi në ar i 27 -qershorit, kur Dielli dhe Urani do të jenë në harmoni lirike, për një çështje që lidhet me shtëpinë, është gati të sjellë një zbulim të papritur. Një bashkëpunëtor, partneri juaj romantik ose një bashkëpunëtor (si ndërmjetësi juaj i pasurive të patundshme, avokati, arkitekt ose dekorues) mund të ketë një rol të rëndësishëm për të sjellë lajme të lumtura për ju.

Peshqit (19 shkurt- 20 mars)

Ju keni qenë shumë i fokusuar në karrierën tuaj, siç dhe duhet të jeni në fakt.
Që më hyrjen e fuqishme të Jupiterit në Shigjetar, më 8 nëntor të vitit 2018, rritja profesionale dhe fitimi, kanë pësuar një ekspansion të kënaqshëm, i cili do vazhdojë deri më 2 dhjetor 2019.
Por, duke u përqëndruar së tepërmi në karrierë, ju mund të jeni duke lënë pas dore jetën tuaj në shtëpi. Familja juaj mund të ankohet se nuk ju shohin të pranishëm, ndaj dhe duhet të tregoheni më të kujdesshëm, për të sheshuar çdo mosmarrëveshje.
Pavarsisht, peripecive të vogla që do të ju duhet të kapërceni, hëna e re në Binjakë më 3 qershor do t’ju ndihmojë të bëni përparim.

Do ju lind dëshira për të ridimensionuar hapësirën tuaj, duke zgjedhur të kaloni më shumë kohë më familjen. Tregojini atyre se sa i doni ata dhe sa kanë kuptim për ju. Ju do të jeni në gjendje ta ktheni vëmendjen tuaj në shtëpi, në gjysmën e pare të muajit, prandaj shfrytëzoni më shumë këtë prirje të butë dhe të freskët.

Më 19 qershor, kur Marsi dhe Plutoni do formojnë një pikëpreje prej 180 gradësh, do haseni me problemet e para, shkaktuar këto nga një mik. Mos ndërprisni miqësinë tuaj, nëse nuk ka pasur precedentë të mëparshëm. Megjithatë, nëse ky mik ju ka dhënë pauzë shumë herë në të kaluarën, më në fund mund të jetë rasti i favorshëm për të shkurtuar kordonin.

Nëse jeni kreativ dhe keni nevojë për kohë të vetmuar për të punuar, atëherë një udhëtim i shkurtër është ajo cfarë keni nevojë, veçanërisht nëse jeni i përfshirë në artet e komunikimit. Mund të shkruash libra, një kolonë ose aplikacione ose të përfshishësh në reklama, marrëdhënie publike ose media sociale. Ju mund të jeni shkrimtar, redaktor, përkthyes, studiues, korrektor, prodhues, ose në ndonjë punë të ngjashme në botim, transmetimin ose botën dixhitale. Ndërsa ju keni avantazhin përfundimtar, jepni në punën tuaj të gjitha që ju duhet të jepni.
Ju jeni të artë këtë muaj, dhe muajin e ardhshëm do të shihni më shumë ndryshime dhe mundësi të dalin në pah.

L.K/R.L/A.F/Dosja.al

Shto Koment