Sport

“Suarez do ketë një pasues tani në janar”, e thotë vetë trajneri i Barcelonës

"Po, është e vërtetë. Ne po shqyrtojmë shanset tona të blerjes së një sulmuesi. Jemi në bisedime, por nuk e kam mendjen aty"
Featured image of article: “Suarez do ketë një pasues tani në janar”, e thotë vetë trajneri i Barcelonës Luis Suarez

Barcelona do të ketë një sulmues të ri në merkaton e janarit! Ky është premtimi që ka bërë trajneri i ri i katalanasve, Quique Setien.

Në konferencën e fundit për shtyp, tekniku i skuadrës blaugrana është shprehur se drejtuesit po punojnë për të gjetur pasuesin e uruguaianit Luis Suarez.

Ky i fundit do të mungojë rreth katër muaj pas operimit në gju dhe në “Camp Nou po mendojnë transferimin e sulmuesit Aubameyang nga Arsenali.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Po, është e vërtetë. Ne po shqyrtojmë shanset tona të transferimit të një sulmuesi. Jemi në bisedime, por nuk e kam mendjen aty. Jam më i shqetësuar për sfidat që vijnë“, ka deklaruar Setien.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment