Aktualitet

Stuhia e shiut, Kamza përmbytet gjatë natës (Foto+Video)

Ky njoftimi vjen nga Ministria e Transportit, e cila thotë se punonjësit dhe Drejtuesit e Agjencisë së Ujësjellës Kanalizimeve janë në terren, duke punuar për të zgjidhur problemin. 
Featured image of article: Stuhia e shiut, Kamza përmbytet gjatë natës (Foto+Video) Foto nga Kamza

TIRANË- Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut mbrëmëjen e djeshme, në Kamëz ka rrezik të shtuar për përmbytje.

Ky njoftimi vjen nga Ministria e Transportit, e cila thotë se punonjësit dhe Drejtuesit e Agjencisë së Ujësjellës Kanalizimeve janë në terren, duke punuar për të zgjidhur problemin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ende vijojnë shirat e dendur. Qytetet që janë prekur më shumë nga shirat dhe moti i furishëm janë Tirana, Fushë Kruja, Lezha, Durrësi dhe Vlora. Që prej mbrëmjes së djeshme katet e para të pallateve dhe shumë nga lokalet e kryeqyteti janë përmbytur. Në shumë qytete të vendit ka mungesë të energjisë elektrike.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment