Bota

Stuhi e fortë dhe përmbytje/ Moti i keq përfshin Italinë dhe Kroacinë (FOTO)

Dy vendet janë përfshirë nga reshje të dendura shiu, stuhi dhe erëra të forta.
Featured image of article: Stuhi e fortë dhe përmbytje/ Moti i keq përfshin Italinë dhe Kroacinë (FOTO) Itali

ITALI– Këtë të dielë Italia dhe Krocia janë përfshirë nga kushte të vështira atmosferike.

Dy vendet janë përfshirë nga reshje të dendura shiu, stuhi dhe erëra të forta.

Sipas mediave italiane, një ekip i zjarrfikëses prej 411 personash, janë vënë në dispozicion në Belluno, Vicenza, Treviso dhe Venecia.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Era e fortë ka goditur zonën e Spilit në Kroaci. Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar përmbytje në disa zona. Ndërkohë, pritet  që gjatë mbrëmjes të ketë reshje të shumta që do të ngrejë edhe nivelin e detit.

(kle.mu./dosja.al)

Shto Koment