Bota

Studimi/ Shija dhe nuhatja mund të mos kthehen deri në 5 muaj pas infektimit me Covid-19

 Një total prej 580 njerëz humbën nuhatjen e tyre gjatë sëmundjes fillestare. Nga ky grup, 297 pjesëmarrës, ose 51%, thanë se ende nuk e kishin rigjetur nuhatjen e tyre pesë muaj më vonë, ndërsa 134 pjesëmarrës, ose 17%, kishin humbje të vazhdueshme të nuhatjes kur vlerësoheshin me testin në shtëpi.
Featured image of article: Studimi/ Shija dhe nuhatja mund të mos kthehen deri në 5 muaj pas infektimit me Covid-19 Foto Ilustruese

SHBA– Njerëzit me COVID-19 mund të humbin sensin e tyre të nuhatjes dhe shijes deri në pesë muaj pas infektimit, sipas një studim parapraktë publikuar dje, i cili do të paraqitet në takimin e 73-të në Akademinë Amerikane të Neurologjisë, i cili do të mbahet   nga 17 deri më 22 prill 2021.

“Ndërsa COVID-19 është një sëmundje e re, hulumtimet e mëparshme tregojnë se shumica e njerëzve humbin nuhatjen dhe shijen e tyre në fazat e hershme të sëmundjes,”– tha autori i studimit Johannes Frasnelli, MD, i Universitetit të Quebec në Trois-Rivieres në Kanada.

Studimi përfshiu 813 punonjës të kujdesit shëndetësor të cilët rezultuan pozitivë për COVID-19. Secili person plotësoi një pyetësor në internet dhe një provë në shtëpi për të vlerësuar shqisën e tyre të shijes dhe nuhatjes mesatarisht pesë muaj pas diagnozës. Ata vlerësuan se shqisat e tyre të shijes dhe nuhatjes në një shkallë nga 0 në 10.

Një total prej 580 njerëz humbën nuhatjen e tyre gjatë sëmundjes fillestare. Nga ky grup, 297 pjesëmarrës, ose 51%, thanë se ende nuk e kishin rigjetur nuhatjen e tyre pesë muaj më vonë, ndërsa 134 pjesëmarrës, ose 17%, kishin humbje të vazhdueshme të nuhatjes kur vlerësoheshin me testin në shtëpi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Rezultatet tona tregojnë se një ndjenjë e nuhatjes dhe shijes mund të vazhdojë në një numër njerëzish me COVID-19. Kjo thekson rëndësinë e ndjekjes së personave që janë infektuar dhe nevojën për kërkime të mëtejshme për të zbuluar shkallën e problemeve neurologjike që lidhen me COVID-19.” – tha Frasnelli.

Kufizimet e studimit përfshijnë natyrën subjektive të vlerësimeve të aromës dhe shijes dhe kohën e vetme në të cilën u mblodhën të dhënat. Studimi u mbështet nga Fondacioni i Universitetit të Quebec në Trois-Rivieres dhe Provinca e Quebec.

(d.a/dosja.al)


Lajmi kryesor/Bilanci i COVID në botë/ Mbi 112 milion të infektuar dhe 2,4 milion të vdekur, Biden: Moment i zymtë dhe pikëllues për SHBA-në

Shto Koment