Sport

Stefano Pioli lidh kontratën 2-vjeçare si trajneri i ri i Milanit

53-vjeçari ka nënshkruar kontratën 2-vjeçare me ekipin Italian.
Featured image of article: Stefano Pioli lidh kontratën 2-vjeçare si trajneri i ri i Milanit

MILANO – AC Milan ka konfirmuar trajnerin e ri të skuadrës, ai është Stefano Pioli.

53-vjeçari ka nënshkruar kontratën 2-vjeçare me ekipin Italian.

Trajneri përpara këtij, Giampaolo, ishte dhe trajneri më afat shkurtër në hisorinë e Milanit, pasi ai qëndroi në detyrë vetëm për 111 ditë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Stefano Pioli ka qënë trajneri i  Interit gjatë vitit 2016-2017, dhe më pas ai ka shkuar të trajnojë ekipin e Fiorentinës, deri në prill të këtij viti, ku dha edhe dorëheqjen.

Burimi: ACMilan

E.C/Dosja.al

Shto Koment