Sport

Statistika dhe formacionet e mundshme të superndeshjes Juventus-Milan

Specialistët italianë dhe kompanitë e basteve, ndeshjen e parashikojnë në barazim 1-1
Featured image of article: Statistika dhe formacionet e mundshme të superndeshjes Juventus-Milan
Përditësuar:

ITALI – Juventusi dhe Milani, sot në orën 20:45, do të luajnë në “Allianz Stadium” për javën e 35-të në Serie A. Një takim tepër i rëndësishëm këto vitet e fundit për këta dy rivalët e vjetër, të cilët secili me nga 69 pikë, synon një vend që të siguron pjesëmarrjen në Champions League.

Lajmet rreth dy ekipeve

Juventus: Federico Chiesa, Adrien Rabiot dhe Alvaro Morata pritet të kthehen në formacionin titullar këtë fundjavë.

Milan: Samu Castillejo është pezulluar dhe do të jetë mungesa e vetme për kuqezinjtë sot.

● Juventusi është i pamposhtur në 35 nga 38 ndeshjet e fundit në shtëpi në Serie A.

● Bardhezinjtë kanë shënuar të paktën 2 gola në 10 nga 11 ndeshjet e fundit në shtëpi në Serie A.

● Juventusi nuk ka humbur asnjëherë në 11 ndeshjet e fundit në shtëpi kundër Milanit në të gjitha garat.

● Juventinët kanë mbi 3 gola të shënuar në 6 nga 7 ndeshjet e fundit në shtëpi në Serie A.

● Bardhezinjtë kanë realizuar mbi 3 gola në 3 ndeshjet e fundit të Milanit në Serie A.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Analizë

Juventusi shmangu një humbje tronditëse ndaj Udineses fundjavën e kaluar falë dy golave ​​të vonshëm nga Cristiano Ronaldo.

● Milan bëri punën e lehtë ndaj Beneventos fundjavën e kaluar me një fitore 2-0.

● Të dy ekipet janë të barabartë me pikë në garën për të përfunduar në katër vendet e para.

● Asnjëra skuadër nuk ka luajtur veçanërisht mirë së fundmi dhe kjo mund të jetë një lojë e zymtë, pasi asnjëra skuadër nuk mund të përballojë humbjen.

Formacionet e mundshme

B.T (Dosja.al)

Shto Koment