Sport

Stambolli nuk është më një opsion për të pritur Championsin, ja kur dhe ku do të luhet finalja

Mediat spanjolle kanë zbuluar se pikërisht kryeqyteti i Portugalisë, Lisbonë, do të presë finale e trofeut më të lavdishëm sa i përket klubeve
Featured image of article: Stambolli nuk është më një opsion për të pritur Championsin, ja kur dhe ku do të luhet finalja Foto Ilustruese

LISBONPër drejtuesit e UEFA-s, Stambolli nuk është më një opsion për të pritur finalen e Champions League. Mediat spanjolle kanë zbuluar se pikërisht kryeqyteti i Portugalisë, Lisbonë, do të presë finale e trofeut më të lavdishëm sa i përket klubeve.

Javët e fundit u përfol që pikërisht në Portugali të zhvilloheshin edhe gjysmëfinalet me një ndeshje të vetme, por më 17 dhe 18 qershor UEFA do të ketë një mbledhje ku do të diskutohet pikërisht për këto. Finalja e madhe mendohet të luhet më 23 gusht.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment