Sport

Stadiumet të mbyllur për tifozët e sportit, por jo për tifozët e partive politike

Komiteti Teknik Shkencor, që merr vendime në nivel ekspertësh dhe të mirë-menduara, ka refuzuar disa herë të japë “OK” për hapjen e stadiumeve për tifozët e sportit, por jo për tifozët e partive politike
Featured image of article: Stadiumet të mbyllur për tifozët e sportit, por jo për tifozët e partive politike

TIRANE – Në Shqipëri sporti gjithmonë është përdorur si levë nga politika, e cila nuk njeh kufinj për interesa të saja. Shikojini fotot. Ndërkohë që Komiteti Teknik Shkencor, që supozohet të marrë vendime në nivel ekspertësh dhe të mirë-menduara, ka refuzuar disa herë të japë “OK” për hapjen e stadiumeve dhe pallateve të sportit.

Mirëpo sot, stadiumi i Kamzës, aty ku luan ndeshjet e tij skuadra krutane e Kastriotit, i kishte hapur dyert e tij. Por jo për dashamirët e sportit. Mjediset e tij ishin pushtuar nga tifozët politikë të partive, të cilët sfidojnë edhe pandeminë, por jo fushatën zgjedhore. Distancimi social është i vlefshëm brenda fushës së blertë, pasi në shkallë nuk ndodh e njëjta gjë. Mesa duket, edhe koronavirusi ka frikë nga politika…

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)  

Shto Koment