Sport

Sporti kosovar në zi, 38-vjeçari ndahet nga jeta i prekur nga koronavirusi

Shasha ishte kampion i shumëfishtë i Kosovës junior dhe senior, si dhe anëtar i Përfaqësueses së Kosovës
Featured image of article: Sporti kosovar në zi, 38-vjeçari ndahet nga jeta i prekur nga koronavirusi Foto ilustruese

Lajm i rëndë për sportin e Kosovës. Një karateist ka humbur jetën për shkak të infektimit me koronavirus. Bëhet fjalë për 38-vjeçarin Flamur Shasha, për të cilin Federata e Karatesë së Kosovës ka shkruar një njoftim me shumë dhimbje.

“Me pikëllim te thellë morëm lajmin për ndarjen nga jeta të ish-karateistit, trajnerit nga klubi i karatesë Ippon Peja Flamur Shasha. I ndjeri ishte nder karateistët me mirë te gjeneratës se tij kosovare, ku ishte shumë i përkushtuar në karate.

Shasha ishte kampion i shumëfishtë i Kosovës junior dhe senior, si dhe anëtar i Përfaqësueses së Kosovës, ku ai kontriboj shumë në avancimin te karatesë pejane dhe kosovare se bashku me shumë bashkëgarues

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shpreshim ngushëllimet më të sinqerta për familjen Shasha, që do te mbetet çdo herë në kujtese e komunitet te karatesë mbare shqiptare”, shkruhet në njoftimin e FKK-së.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment