Politike

Spiropali zbulon bisedën me eurodeputetin: Opozitarët tuaj vijnë për të nxirë Shqipërinë (VD)

Teksa foli, lidhur me reformat për hapjen e negociatave, Spiropali tha se duhen vënë përpara drejtësisë gjyqtarët dhe prokurorët që kanë dalë nga sistemi.

TIRANË– Në seancën e sotme plenare, ministrja e shtetit per Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali ka zbuluar bisedën me një eurodeputet, i cili i ka thënë se opozita shkon në takime jashtë vendit për të nxirë imazhin e Shqipërisë.

Teksa foli, lidhur me reformat për hapjen e negociatave, Spiropali tha se duhen vënë përpara drejtësisë gjyqtarët dhe prokurorët që kanë dalë nga sistemi dhe të përballen me drejtësinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nuk kanë lënë derë eurodeputeti pa folur për Shqipërinë duke e nxirë. Një eurodeputet na tha që na bëjnë habi këta opozitarët tuaj. Është e paimagjinueshme të mendosh se ka shqiptarë që vendosin interesin e tyre partiak mbi interesin kombëtar. E kanë të provuar që njerëzit nuk e duan këtë retorikë. Është koha të bëjmë disa prej detyrave të shtëpisë. Siç është Reforma në Drejtësi. Gjyqtarët dhe prokurorët që kanë dalë nga sistemi duhet të përballen me ligjin”, deklaroi Spiropali nga foltororja e Kuvendit.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment