Politike

Spiropali: PS-ja është gati, tani le të flasë Basha dhe Kryemadhi, a i duan listat e hapura?

VIDEO
Spiropali ka deklaruar se PS-ja është e hapur për diskutime për lista të hapura.
Featured image of article: Spiropali: PS-ja është gati, tani le të flasë Basha dhe Kryemadhi, a i duan listat e hapura? Elisa Spiropali

TIRANË- Elisa Spiropali, ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin është shprehur që nëse Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi duan të lista të hapura dhe të flasin. Ajo ka theksuar se Partia Socialiste është e hapur për diskutime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nëse do të kishte një konkurs të kapacitetit për të duruar, kjo shumica do të dilte kampione botërore, ne do të fitonim medalje në vendin e parë se na ne kërkohet jo vetëm, ‘ç’ujë i dhe gomarit dhe a e piu gomari’. Nuk e thash më kot, se dje po dëgjoja disa nga reagimet e tyre që më shumë pëllasin sesa flasin. Një ishte, një lider i një partie të vogël, që pretendonte se ajo marrëveshje nuk votohej këtu ashtu, do të dilnin nga zgjedhjet dhe do të bojkotin procesin dhe do të shpallin revolucionin. Një lider i një partie të vogël që është kontrabanduar në listën e PD-së duke deformuar verdiktin e zgjedhësve. Revolucionin le ta bëjë por mirë do të ishte të futej në ato listat e partisë së tij duke respektuar pragun duke parë sa i vlen lëkurë. Këto drejtuesit e partive që na kërcënojnë me fjalorin që e kanë zakon, pretendon tru japim cfarë duan dhe ne të mos kemi interesa. Pretendojnë të jemi ushtar të bindur të një çete të shpartalluar që janë jashtë. Edhe me ju kemi disa rezerva, se na drejtoheni me terma ‘diktator, sulltan dhe t’u thotë po ju si e doni, të pjekur apo gjysmë të pjekur. Nuk ka forcë që pranon gjithçka që i ofrohet, por qershia mbi tortë janë ata që shoqërisë civile, që thonë se rilindasit nuk i duan listat e hapura. Ja pra, rilinadasit, po thonë hajdeni ta diskutojmë, po tani ku janë këta, apo ishin masha e Bashës, që për vete është një mashë. Tani të përgjigjet  Basha i do ai listat e hapura siçka deklaruar me Monika Kryemadhin, apo jo ne jemi të hapur. Ne do të votojmë një marrëveshje të negociuar patjetër, por të votuar në Kuvend në Kuvend, jo në rrugë“, tha ajo.

J.V/Dosja.al 

Shto Koment