Sport

‘Special One’ në Kinë? Joze Murinjo takon miliarderin kinez, ja pengesa që e mban larg kontratës

Sipas talktSport, pavarësisht ofertës 'Special One' që Guangzhou kishtë bërë për ish-trajnerin Mourinho, akoma marrëveshja nuk është mbyllur.
Featured image of article: ‘Special One’ në Kinë? Joze Murinjo takon miliarderin kinez, ja pengesa që e mban larg kontratës Joze Murinjo dhe miliarderi kinez

Pas një periudhe gati 2-vjeçare pas shkarkimit nga klubi i Manchester United ish-trajneri Jose Mourinho takon miliardierin kinez, Hui Jiayin, kryetar i Grupit Evergrande, që financon ekipin Gugangzhu Evergrande.

Hui Jiayin nihet dhe për ambicien e fortë për të sjellë në Kinë emrat më të mirë të futbollit në botë.

Sipas talktSport, pavarësisht ofertës ‘Special One’ që Guangzhou kishtë bërë për ish-trajnerin Mourinho, akoma marrëveshja nuk është mbyllur.

Arsyet e mos mbylljes së kontratës janë familjare, pasi ish-trajneri i Chelsea-t dhe Real Madrid nuk preferon që familjen ta zhvendosë në Kinë.

(D.K/Dosja.al)

Shto Koment