Aktualitet

Spartak Ngjela: Bledar Birçaj mund të jetë vrarë nga vetë shteti, agjenti që ishte me të më lë të dyshoj…

VIDEO
I ftuar në “Open”, përmes një lidhjeje me Skype, Ngjela tha se fakti që në një makinë me Birçajn ishte edhe një agjent i anti-drogës, tregon se ai mund të jetë vrarë nga vetë shteti dhe se polici ka qenë i kamufluar.
Featured image of article: Spartak Ngjela: Bledar Birçaj mund të jetë vrarë nga vetë shteti, agjenti që ishte me të më lë të dyshoj… Spartak Ngjela dhe Eni Vasili

TIRANË– Avokati Spartak Ngjela është shprehur se në vrasjen e biznesmenit Bledar Birçaj e kanë organizuar shërbimet e agjenturës.

I ftuar në “Open”, përmes një lidhjeje me Skype, Ngjela tha se fakti që në një makinë me Birçajn ishte edhe një agjent i anti-drogës, tregon se ai mund të jetë vrarë nga vetë shteti dhe se polici ka qenë i kamufluar.

“Nuk jam fort brenda krimi, por fakti që me të ka qenë dhe një agjen anti-droge….shiko në Perëndim këta i vret vetë shteti. I vret shteti me shërbimet e agjenturës. Vjen një moment që krimi i organizuar mund shtetin. Në këtë moment hyn në veprim shërbimet. Në Shqipëri nuk e di se cilat shërbime futen. Kjo është një vrasje që kanë dorë shërbimet e agjenturës. Të paktën kështu mendoj unë, duhet ta shohim çështjen në disa këndvështrime.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shërbimet godasin krimin e organizuar dhe nuk e bëjnë me dorën e tyre. Rekrutohen dhe veprojnë në momentin e duhur. Nuk e di mirë se si është kjo ngjarje, por duhet të analizojmë çdo gjë. Dhe këta agjentë që rekrutohen e janë në shërbim, kur ndodh ngjarja s’ka çfarë t’i bëjë ligji. Mos kujtoni se nuk ka dorë shërbimi në këto ngjarje,”- tha Ngjela.

(f.m/Dosja.al)

Shto Koment