Sport

Spanja “vatra më e nxehtë” e koronavirusit, 28 të prekur në një skuadër futbolli

Pikërisht për shkak të koronavirusit u shty edhe ndeshja e javës së fundit në La Liga 2 mes La Corunas dhe Fuenlabradas
Featured image of article: Spanja “vatra më e nxehtë” e koronavirusit, 28 të prekur në një skuadër futbolli Fuenlabradas

SPANJË–  Klubi spanjoll i Fuenlabradas që militon në Segunda Division ka bërë të ditur se në klub janë shtuar edhe 12 raste të tjera duke e çuar në total 28 numrin e të prekurve.

Pikërisht për shkak të koronavirusit u shty edhe ndeshja e javës së fundit në La Liga 2 mes La Corunas dhe Fuenlabradas. Data se kur do të luhet kjo ndeshje tashmë nuk dihet më, por e rëndësishme është që kjo situatë të kalojë pa pasoja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

 

Shto Koment