Bota

Spanja drejt fitores me Covid-19/ Asnjë viktimë dhe 71 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Ndërkohë sipas mediave vendase është raportuar se së fundmi janë infektuar me sëmundjen vdekjeprurëse 71 persona dhe numri i përgjisthshëm i  të prekurve ka shkuar në në 239 638.
Featured image of article: Spanja drejt fitores me Covid-19/ Asnjë viktimë dhe 71 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit Foto ilustruese

SPANJË- Për tre muaj me radhë në Spanjë ka pasur një numër lartë të viktimave dhe të infektuarve mesa duket ditët e fundit ka pasur një rënie të ndjeshme. Sipas autoriteteve shëndetësore gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjisyruar asnjë viktimë me koronavirus ndërkohë numri i jetëve të humbura në vend është 27 127.

Ndërkohë sipas mediave vendase është raportuar se së fundmi janë infektuar me sëmundjen vdekjeprurëse 71 persona dhe numri i përgjisthshëm i  të prekurve ka shkuar në në 239 638.

Rreth 70% e popullsisë spanjolle, këtë të hënë tashmë kanë hyrë në fazën e dytë të lehtësimit të masave kufizuese. Ndërkohë që Madriti vijon të jetë një ndër qytetet që akoma nuk është zbatuar sërish lehtësimi i masave kufizuese ndaj koronavirusit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Rrtve.es

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment