DiasporaRajoni

Sot ka festë Kosova! Flamuj kuqezi dhe tupanë, pamjet që s’duhet t’i humbisni nga Prishtina

E stolisur me simbolet kombëtare, flamuj kuqezi, veshje tradicionale dhe tupana, Prishtina ka marrë një hijeshi feste dhe gëzimi ditën e sotme.

KOSOVË– Sot Kosova feston 13 vjetorin e pavarësisë së saj! Qytetarët në Kosovë kanë mbushur sheshet e qyteteve duke festuar ditën e pavarsisë. E stolisur me simbolet kombëtare, flamuj kuqezi, veshje tradicionale dhe tupana, Prishtina ka marrë një hijeshi feste dhe gëzimi ditën e sotme. 

Një ceremoni zyrate është zhvilluar dhe në oborrin e kryeministrisë ku u ngrit flamuri shtetëror nga Garda Ceremoniale e FSK-së. Ndërsa presidentja në detyrë Vjosa Osmani ka ndarë foto nga momenti në rrjetet e saj sociale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

d.k/dosja.al

Shto Koment