Horoskopi

Sot është ditë për dashuri, del në pah sensualiteti juaj/ Horoskopi 17 gusht 2019

Sot është ditë për dashuri, del në pah sensualiteti juaj/ Horoskopi 17 gusht 2019
Featured image of article: Sot është ditë për dashuri, del në pah sensualiteti juaj/ Horoskopi 17 gusht 2019 Foto Ilustruese

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje nuk duhet t’i vendosin limite impulseve emocionale. Qeshni kur dëshironi të qeshni dhe mos hezitoni të qani nëse e ndjeni të nevojshme ta bëni një gjë të tillë. Ka gjasa të takoni njerëz të rinj, me të cilët do të keni dëshirë të qëndroni gjatë.

Demi

Demët duhet të shohin aspiratat kreative. Ekziston një propabilitet i lartë që të krijoni një kryevepër të vërtetë. Mund të merrni një dhuratë të çmuar nga një person mjaft i veçantë, çfarë do t’ju mbushë emocionalisht. Nuk është dita e duhur që beqarët e kësaj shenje të shprehin dashurinë.

Binjakët

Binjakët do të duken sensualë këtë të shtunë. Kjo padyshim do të tërheqë interesin e disa personave të seksit të kundërt dhe përgjithësisht do të rigjallërojë jetën personale. Shmangni aventurat, sportet ekstreme dhe kazinotë.

Gaforrja

Do të keni shanse për sukses në aspektin personal. Nëse jeni në një lidhje romantike, gjeni kohë për tu relaksuar dhe për të qëndruar pranë njëri-tjetrit. Mund të kaloni momente nën shoqërinë e miqve, por asgjë nuk do t’jua heqë vëmendjen nga partneri/partnerja juaj. Nuk është momenti i duhur për shpenzime apo blerje të pamenduara mirë.

Luani

Do të keni vëmendjen maksimale nga seksi i kundërt. Beqarët e kësaj shenje ka gjasa të gjejnë njeriun e zemrës, pavarësisht diferencave të konsiderueshme të moshës. Mos lejoni të tjerët në asnjë moment të ndërhyjnë në jetën tuaj familjare dhe ruani krenarinë.

Virgjëresha

Kjo ditë premton të jetë nisja e një kapitulli të ri në jetën tuaj. Ka gjasa të keni ndryshime të mëdha në jetën personale. Dikush mund të nisë një lidhje të re romantike ndërsa një tjetër mund të vendosë për divorc. Mendohuni mirë para çdo vendimi që mund të merrni.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Peshorja

Peshoret rekomandohet që këtë ditë pushimi t’ia dedikojnë jetës personale dhe mirëqenies. Ka gjasa të përjetoni lodhje dhe zemërim. Duke marrë parasysh këtë, mendoni mundësitë më të mira për të shmangur momente të tilla.

Akrepi

Mund të kaloni një të shtunë të lodhshme. Ekziston mundësia që shumë detyra, të cilat i keni konsideruar të përfunduara, të kërkojnë vëmendje të mëtejshme. Mos hezitoni t’i kërkoni ndihmë të afërmve apo miqve që i besoni plotësisht.

Shigjetari

Bëni kujdes, pasi situata të caktuara mund t’ju çojnë drejt veprimeve që janë kundër interesave të familjes suaj. Merrni parasysh këshillat e familjarëve. Është dita e duhur për aventura apo për udhëtime të shkurtra. Ekziston mundësia e një lidhjeje të re romantike.

Bricjapi

Bricjapët mund të tërheqin vëmendjen e personave përreth për shkak të lookut. Mund të jetë një kombinim i gabuar në veshjen tuaj çfarë do të bëjë të komentoheni prej tyre. Nëse keni ndërmend t’i shprehni ndenjat dikujt, tregohuni sa më klasikë.

Ujori

Ujorët do të ndihen mjaft të kënaqur nga ngjarjet e kësaj dite. Ka gjasa të përfundoni të gjitha detyrat që kishit në plan. Shmangni diferencat në familje dhe përpiquni të komunikoni hapur me të afërmit tuaj. Nuk është dita e duhur për të ndërmarrë një udhëtim.

Peshqit

Përpiquni që sot të relaksoheni dhe jo të nxitoni. Nuk do ta keni të nevojshme të gjeni zgjidhjen urgjente të një problemi me të cilin mund të përballeni. Ka gjasa të mos realizoni një plan, të cilin keni kohë që e mendoni.

Shto Koment