Politike

Soreca: Europa do një Shqipëri më të gjelbëruar. Investimi në mjedis do të thotë ndihmë konkrete për zhvillimin ekonomik

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca shkruan se investimi në mjedis do të thotë ndihmë konkrete për zhvillimin ekonomik të vendit.
Featured image of article: Soreca: Europa do një Shqipëri më të gjelbëruar. Investimi në mjedis do të thotë ndihmë konkrete për zhvillimin ekonomik Luigi Soreca

TIRANË– Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca ka bërë një postim në Twitter aty ku thekson rëndësinë që ka gjelbërimi në një vend.

Soreca shkruan se Europa do një Shqipëri më të pastër, me më shumë gjelbërim dhe është e përkushtuar që të përmirësojë jetën e shqiptarëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Si donatori më i madh në #Shqipër BE është e përkushtuar për të përmirësuar jetën e qytetarët edhe më parë bëhet anëtar i BE-së. Investimi në # mjedis do të thotë gjithashtu ndihmë konkrete për zhvillimin ekonomik të . #EuropaA është këtu për një më të gjelbërBarishtedhe me shume # Shqiperi e qendrueshme.’- shkruan Soreca në Twitter.

(A.B)/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment