Showbiz

Soni Malaj tregon për herë të parë pse është ndarë me Mirkon: Nuk ka qenë çështje tradhtie, por…

VIDEO
Soni Malaj ka mohuar të gjitha teoritë se u martua me të për të marrë letrat italiane, duke u shprehur se ende sot nuk i ka dokumentat.
Featured image of article: Soni Malaj tregon për herë të parë pse është ndarë me Mirkon: Nuk ka qenë çështje tradhtie, por… Soni Malaj dhe Mirko

TIRANË– Këngëtarja Soni Malaj ka folur për herë të parë për ndarjen nga bashkëshorti i saj, balerini italian Mirko. E ftuar tek rubrika “Tani mund të këndosh”, ajo ka mohuar të gjitha teoritë se u martua me të për të marrë letrat italiane, duke u shprehur se ende sot nuk i ka dokumentat. Soni Malaj e ka mohuar një gjë të tillë dhe ka treguar pse është ndarë.

“Njerëzit ndonjëherë kanë shumë ideale patriotike ndoshta që tani të thëna mund të më duken dhe patetike dhe njerëzit nuk do e kuptonin dot. Nuk ka qenë as çështje tradhtie, por janë disa gjëra të tjera që thellë thellë janë më të mëdha. Liria,”-tha ajo. 

PJESË NGA BISEDA:

Ardit Gjebrea: Çfarë pasaporte ka Ana vajza jote?

Soni Malaj: Ka pasaporte shqiptare dhe italiane.

Ardit Gjebrea: Ti ke pasaportë italiane?

Soni Malaj: Jo.

Ardit Gjebra: Mund ta kishe?

Soni Malaj: Absolutisht po, duke qenë e martuar me shtetas italian dhe që kam jetuar në Itali, po gjëja e parë që duhej të ishte, por që nuk u bë.

Ardit Gjebrea: Kur ti u martove me Mirkon dikur filluan të flisnin që Soni e bëri këtë martesë përveç të tjerave që të kishte dhe një pasaportë italiane.

Soni Malaj: E di e kam dëgjuar, por që në fakt unë as letrat nuk i kam bërë, pasaportën nuk e kam dhe kjo lehtësisht mund të vërtetohet.

Ardit Gjebrea: Sa vite ke jetuar në Itali?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Soni Malaj: Unë kam jetuar 1 vit e gjysmë në Spanjë dhe një vit e gjysmë në Itali.

Ardit Gjebrea: Divorci pse u bë?

Soni Malaj: Njerëzit ndonjëherë kanë shumë ideale patriotike ndoshta që tani të thëna mund të më duken dhe patetike dhe njerëzit nuk do e kuptonin dot. Nuk ka qenë as çështje tradhtie, por janë disa gjëra të tjera që thellë thellë janë më të mëdha.

Ardit Gjebrea: Kur thua ideale, cili mund të jetë ideali i një njeriu, vendi, liria?

Soni Malaj: Liria.

Ardit Gjebrea: Ne nuk kemi folur kurrë në fakt, as bashkë për këtë gjë kështu që kureshtar isha. Si është raporti i Anës me babin e vetë?

Soni Malaj: I shkëlqyer, Mirko është një baba ekselent, shumë i përkushtuar.

Ardit Gjebrea: Po raporti juaj si është sot?

Soni Malaj: Është korrekt.

Ardit Gjebrea: Komunioni për hir të vajzës apo edhe për hir të një marrëdhënie që keni patur një moment në jetën tuaj?

Soni Malaj: Ka ndodhur për vajzën, por po përpiqemi të krijojmë një marrëdhënie sa më korrekte me njëri-tjetrin duke qenë se gjithmonë dashje pa dashje do jemi pjesë e njëri-tjetrit për shkak të Anës.

(k.m/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment