Politike

SONDAZHI/ Opozita vijon rritjen, Rama vazhdon në rënie (DIFERENCA në përqindje)

Sondazhi është bërë me një kampion prej 1 mijë qytetarësh të pyetur ballë për ballë, në qytet dhe ne zonat rurale. Sondazhi ka nisur për herë të parë në muajin Janar dhe ka vazhduar edhe gjatë shkurtit dhe marsit. Përgjigjet e sondazhit të sotëm janë bërë ditët e fundit.
Featured image of article: SONDAZHI/ Opozita vijon rritjen, Rama vazhdon në rënie (DIFERENCA në përqindje) Sondazhi

TIRANË- Në emisionin ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV është prezantuar sondazhi i katërt i kompanisë ‘Flame Tree Advisors’.

Sondazhi është bërë me një kampion prej 1 mijë qytetarësh të pyetur ballë për ballë, në qytet dhe ne zonat rurale. Sondazhi ka nisur për herë të parë në muajin Janar dhe ka vazhduar edhe gjatë shkurtit dhe marsit. Përgjigjet e sondazhit të sotëm janë bërë ditët e fundit.

Sipas të dhënave të sondazhit të organizuar nga ‘Flame Tree Advisors’, nga muaji Janar deri më sot opozita ka ardhur duke rritur pikët e saj, ndërsa Edi Rama në rënie.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Më poshtë të dhënat të përmbledhura në disa tabela.

Marre nga: Syri.net 

(A.k.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment