Sport

Solari në ditët e fundit, Perez bën gati listën me 5 trajnerët zëvendësues

Real Madrid po e përfundon këtë sezon pa fituar asnjë trofe, prandaj Santiago Solari është në ditët e tij të fundit dhe Perez tashmë ka gati 5 emra të cilët mund të jenë zëvendësuesit e mundshëm.
Featured image of article: Solari në ditët e fundit, Perez bën gati listën me 5 trajnerët zëvendësues Santiago Solari dhe Florentino Perez.

 

Real Madrid tashmë e ka realizur planin për sezonin tjetër dhe për këtë janë të gatshëm të bëjnë ndryshimë radikale në skuadër pas një sezoni plotësisht të dështuar.

Real Madrid po e përfundon këtë sezon pa fituar asnjë trofe, prandaj Santiago Solari është në ditët e tij të fundit.

Skuadra spanjolle ka pesë trajner në listën e tyre për sezonin e ri, ku në krye të saj është  Jose Mourinho.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në listën e Real Madridit janë edhe trajnerët si, Jurgen Klopp, Joachim Loë, Mauricio Pochettino dhe Massimiliano Allegri.

Sipas medieve spanjolle, në listë mund të futet edhe Zinedine Zidane, që u largua nga madrilenët në verën e kaluar.

B.N/dosja.al

Shto Koment