Rajoni

‘S’më vjen mirë që s’flas me Ramën’/ Harandinaj tregon marrëdhëniet me ‘kokat’ e shtetit: Sa herë vija shkoja tek Berisha, pastaj tek Fatos Nano…

Ndërsa përsa i përket marrëdhënieve që ka me Kryeministrin Rama, Haradianaj ka thënë se nuk ka mundur të kthejë komunikimin me të për shkak ka se ka mbajtur qëndrime të drejta në mbrojtje të interesit nacional mbarë shqiptar dhe në mbrojtje të interesit të Kosovës
Featured image of article: ‘S’më vjen mirë që s’flas me Ramën’/ Harandinaj tregon marrëdhëniet me ‘kokat’ e shtetit: Sa herë vija shkoja tek Berisha, pastaj tek Fatos Nano… Ramush Haradinaj

KOSOVË- Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj , së fundmi ka komentuar dhe marrëdhëniet që ka pasur me politikanët shqiptarë ndër vite. Në një intervistë për Oranews, ai është shprehur se më parë gjithmonë kur vinte në Shqipëri, takonte Ish-kryeministrin Sali Berisha e më pas shkonte tek zyra e Fatos Nanos.

Ndërsa përsa i përket marrëdhënieve që ka me Kryeministrin Rama, Haradianaj ka thënë se nuk ka mundur të kthejë komunikimin me të për shkak ka se ka mbajtur qëndrime të drejta në mbrojtje të interesit nacional mbarë shqiptar dhe në mbrojtje të interesit të Kosovës

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Mua s’më ka ardhur mirë që e kemi pasur një marrëdhënie kështu të prishur mes nesh për shkak se kam jashtëzakonisht shumë respekt për të gjithë bashkëkombësit e mi shqiptar kudo që janë në krejt botën.  Sa herë që kam ardhur në Shqipëri kam takuar politikanët. Gjithmonë kur vija fillimisht shkoja te Sali Berisha e më pas te Fatos Nano. Vërtet kemi kaluar në situata të vështira me Kryeministrin Rama dhe ende nuk kemi arritur për ta rikthyer komunikimin, unë kam qenë i detyruar të mbaj qëndrime të drejta në mbrojtje të interesit nacional mbarë shqiptar por dhe në mbrojtje të interesit të Kosovës sepse Kosova është Shqipëri. Dëshira ime nuk është që unë të kem rol në zhvillimet e brendshme në Shqipëri, se nuk është detyra ime por e vërteta është që ne kemi hasur në vështirësi të madhe për shkak të qëndrimeve dhe interesave që ka pasur Kosova me Kryeministrin Rama.”- ka thënë Haradinaj. 

(A.k.dosja.al)

Shto Koment