Politike

“S’marr urdhra nga ju”/ Murrizi kërkon fjalën pas Ramës por s’ia japin, deputetët e Opozitës bllokojnë foltoren, mblidhen rreth

VIDEO
Ata u mblodhën rreth foltores, pasi Murrizi kërkoi fjalën dhe kryetari i Kuvendit nuk ia dha.
Featured image of article: “S’marr urdhra nga ju”/ Murrizi kërkon fjalën pas Ramës por s’ia japin, deputetët e Opozitës bllokojnë foltoren, mblidhen rreth

TIRANË– Seanca plenare është ndërprerë për 5 minuta. Kjo gjë erdhi pasi deputetët e Opozitës parlamentare, Myslym Murrizi, Halit Valteri, dhe të tjerë bllokuan foltoren.

Ata u mblodhën rreth foltores, pasi Murrizi kërkoi fjalën dhe kryetari i Kuvendit nuk ia dha.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Murrizi donte që të replikonte me kryeministrin Edi Rama, i cili u shpreh prerë se përsa i përket Reformës Zgjedhore, nuk merr urdhra as nga Opozita në Parlament dhe as nga ata jashtë.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në ““S’marr urdhra nga ju”/ Murrizi kërkon fjalën pas Ramës por s’ia japin, deputetët e Opozitës bllokojnë foltoren, mblidhen rreth

  1. Keta jane hajni, jane te shitur Bordello. Kush i ka zgjedhur keta Deputet. Perderisa jene zgjedhur me Vota te Mbyllura nga Partia me lista dhe E gjithe OPOZITA e BASHKUR PD dhe LSI e Votuar nga Sovrani braktise n Paralamentin dhe keta Hajni qendruan aty, sikur te ishinb votuar dhe me LISTA te Hapura, ishte Vendimi i Tyre, qe tradhetuan Zgjedhesit. Ata nuk perfaqsoje asanje zgjedhes ata si voton as Gruaja dhe Burri i tyre!

Shto Koment