Kuriozitete

Skulpturat që tregojnë historitë më të veçanta dhe që kanë më shumë rëndësi(FOTOT)

20 skulptura historitë e të cilave na kujtojnë për ato që kanë më shumë rëndësi20 skulptura historitë e të cilave na kujtojnë për ato që kanë më shumë rëndësi

TIRANË- Ka skulptura që edhe pse i shikoni,  menjëherë harroni se ato ekzistojnë. Por gjithashtu, ka nga ato që bëhen vërtet të paharrueshme për ju edhe nëse kalojnë me dhjetëra vite. Ne mendojmë shpesh për to, kërkojmë kuptimin e fshehtë në to dhe përpiqemi të kuptojmë se çfarë ka dashur të thotë skulptori me artin e tij.

Arti shkon përtej fakteve dhe statistikave, kjo është arsyeja pse mund të tërheq vëmendjen e miliona njerëzve ndaj problemeve për të cilat nuk i diskutojmë shpesh.

Sot në këtë artikull dosja.al ka mbledhur ato skulptura që na ndihmojnë të mendojmë për atë çka po ndodh në botë dhe që na  bëjnë  ne të kujtojmë për gjërat më të rëndësishme.

Burimi: Brightside 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A.C/Dosja.al

 

 

Shto Koment