Bota

‘Skenar filmi’, avokati nga SHBA pagoi dikë për ta vrarë në mënyrë që i biri të përfitonte 10 milion dollarë nga sigurimi i jetës

Murdaugh, 53 vjeç, i mbijetoi të shtënave të 4 shtatorit, të cilat ndodhën muaj pas vrasjes misterioze të gruas dhe djalit të madh të tij. Policia thotë se Murdaugh i tha 911 se ai u qëllua në kokë ndërsa ndryshonte një gomë të plasur dhe se të shtënat shkaktuan vetëm një plagë "sipërfaqësore".
Featured image of article: ‘Skenar filmi’, avokati nga SHBA pagoi dikë për ta vrarë në mënyrë që i biri të përfitonte 10 milion dollarë nga sigurimi i jetës Alex Murdaugh me familjen

SHBA– Një avokat nga Karolina e Jugut, Alex Murdaugh organizoi që një burrë tjetër ta vriste atë në fillim të këtij muaji në mënyrë që djali i tij të mund të mblidhte një policë sigurimi të jetës prej 10 milion dollarësh, thanë autoritetet të martën.

Sipas Nbc News, Murdaugh, 53 vjeç, i mbijetoi të shtënave të 4 shtatorit, të cilat ndodhën muaj pas vrasjes misterioze të gruas dhe djalit të madh të tij. Policia thotë se Murdaugh i tha 911 se ai u qëllua në kokë ndërsa ndryshonte një gomë të plasur dhe se të shtënat shkaktuan vetëm një plagë “sipërfaqësore”.

Të martën, Curtis Edward Smith, 61 vjeç, u arrestua për ndihmë në vetëvrasje dhe mashtrim në lidhje me incidentin në rrugë, sipas Divizionit të Zbatimit të Ligjit të Shtetit të Karolinës së Jugut (SLED). Dokumentet e publikuara nga agjencia thonë se Murdaugh pranoi se ai i kërkoi Smithit ta vriste atë në mënyrë që djali i tij të mund të merrte të merrte policën e tij të sigurimit të jetës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Murdaugh, i cili është pjesë e një familjeve të shquar të Karolinës së Jugut, nuk është akuzuar për asnjë krim. Të shtënat në rrugë ndodhën pothuajse tre muaj pasi gruaja dhe djali i rritur i tij u gjetën të vrarë në pronën e gjuetisë së familjes në fshatin Islandton më 7 qershor. Disa ditë pas të shtënave të 4 shtatorit, Murdaugh tha në një deklaratë se ai dha dorëheqjen nga puna e tij në një firmë ligjore për të hyrë në rehabilitim.

Babai i Murdaugh, gjyshi dhe stërgjyshi mbanin pozicionin e prokurorit kryesor në qarkun e 14-të të Karolinës së Jugut, i cili mbulon një rajon bregdetar të shtetit të njohur si Lowcountry, që arrin gjithsej më shumë se 80 vjet.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment