Aktualitet

SKANDALOZE pas tërmetit të fuqishëm/ Shqipëria mes gërmadhave dhe viktimave, ushtria dhe policia në gjumë prej dy orësh,nuk shpallet gjendja e emergjencës

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se edhe dy orë pas tërmetit të fuqishëm, tronditjet e të cilit pritet të kenë lënë edhe viktima pas, ushtria dhe policia janë ‘në gjumë’.
Featured image of article: SKANDALOZE pas tërmetit të fuqishëm/ Shqipëria mes gërmadhave dhe viktimave, ushtria dhe policia në gjumë prej dy orësh,nuk shpallet gjendja e emergjencës Foto Ilustruese
Përditësuar:

SHQIPËRI– As ushtria dhe as policia nuk janë vënë në gatishmëri ndërkohë që i gjithë vendi është përfshirë në kaos pas tërmetit të fuqishëm.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se edhe dy orë pas tërmetit të fuqishëm, tronditjet e të cilit pritet të kenë lënë edhe viktima pas, ushtria dhe policia janë ‘në gjumë’.

Dosja.al mëson se deri më tani nuk është dhënë asnjë urdhër që forcat blu dhe ushtarake të vihen në gatishmëri të plotë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Shqipëria është tronditur nga një tërmet i fuqishëm në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se epiqendra e tërmetit 6.4 ballë ka qenë në Durrës por është ndjerë në të gjithë vendin.

Dëmet materiale janë të panumërta ndërkohë që është raportuar edhe për tre persona të vdekur.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment