Sport

SKANDALI / Ndërpritet ndeshja, një futbollist gjakos gjyqtarin dhe arratiset nga stadiumi. Uniformat blu në ndjekje të agresorit

Uniformat blu janë vënë në kërkim të futbollistit që ka kryer këtë vepër skandaloze, ndërkohë që po merren në pyetje lojtarët dhe stafi i skuadrës së Mirditës
Featured image of article: SKANDALI / Ndërpritet ndeshja, një futbollist gjakos gjyqtarin dhe arratiset nga stadiumi. Uniformat blu në ndjekje të agresorit
Përditësuar:

CERRIK – Klubi librazhdas njofton, se është ndërprerë ndeshja Sopoti-Mirdita, e vlefshme për javën e 23-të të Kategorisë së Dytë në grupin A. Pas 35 minutash kur rezultati ishte 2-1 për skuadrën e Sopotit, pas golave të shënuar nga Mziu dhe Sejdini, është ndërprerë ndeshja që luhej në stadiumin “Nexhip Trungu” të Cërrikut.

Ndeshja është ndërprerë, pasi një futbollit i Mirditës ka goditur gjyqtarin kryesor të ndeshjes Klajdi Qëndraj duke e gjakosur. Por nuk mbaron me kaq. Agresori është më pas është futur në dhomat e zhveshjes dhe nga dhomat e tualetit ka mundur të arratiset, raporton “Panorama Sport”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment