Politike

Skandali me sanitaren tek ‘Shefqet Ndroqi’, reagon PD, Spahia: Spitalet janë në ditën e tyre më të keqe, video rrëzoi propagandën e qeverisë

Spahia në një postim që ka bërë në rrjetet sociale,  thotë se shëndetësia e falas premtuar nga qeveria Rama është një mashtrim. Krahas një video që ka postuar, Spahia ndër të tjera thotë se spitalet janë në ditën më te keqe të tyre. 
Featured image of article: Skandali me sanitaren tek ‘Shefqet Ndroqi’, reagon PD, Spahia: Spitalet janë në ditën e tyre më të keqe, video rrëzoi propagandën e qeverisë Bardh Spahia

TIRANË– Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia ka reaguar në lidhje me videon që u publikua ditën e djeshme nga emisioni investigativ “STOP” për sanitaren që i mori rreth 8 milion lekë të vjetra vajzës së një pacienteje në “Shefqet Ndroqi.

Spahia në një postim që ka bërë në rrjetet sociale,  thotë se shëndetësia e falas premtuar nga qeveria Rama është një mashtrim. Krahas një video që ka postuar, Spahia ndër të tjera thotë se spitalet janë në ditën më te keqe të tyre.

Postimi i plotë i Bardh Spahisë në Facebook:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edi Rama është një dështim. Në 8 vjet nuk ka mbajtur asnjë premtim. Shëndetësia falas ishte mashtrim. Qytetarët e dinë se kjo është një qeveri që punon vetëm për vete. Spitalet janë në ditën e tyre më të keqe, pasi për 8 vjet qeveritarët i vodhën paratë për shëndetësinë dhe trefishuan pasurinë e tyre. Vendit i duhet ndryshimi. Qytetarët e duan ndryshimin. Me Lulzim Bashën, PD është gati të ndërtojë një të ardhme më të mirë për shqiptarët.

Sanitarja Tire Alldervishi, e cila i zhvati 8 milionë lekë të vjetra vajzës së një gruaje të infektuar me Covid-19 dhe u shtir si infermiere, është vënë në pranga. Ngjarja e rëndë u denoncua një natë më parë në emisionin ‘Stop”, nga vetë vajza e gruas që ndërroi jetë nga Covid-19. Vajza e një 55-vjeçareje, e cila humbi betejën me Covid pas 28 ditësh luftë me këtë sëmundje, është mashtruar nga sanitarja pasi kjo e fundit i është hequr si infermiere dhe është ofruar që në këmbim të vlerave monetare t’i koronte të ëmën.

(a.k.dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment