Aktualitet

SKANDAL/ Ministria e Shëndetësisë “harron” pandeminë në Shqipëri, nuk publikon shifrat nga Covid që prej 19 prillit

Arszet e ndërprerjes së kësaj pune të përditshme prej më shumë se një viti, nuk dihen, pasi vetë MSH-ja apo ministrja Ogerta Manastirliu nuk e kanë bërë me dije. Nga ana tjetër, njoftimi zyrtar me të dhënat e 24 orëve të fundit qarkullon cdo pasdite në media.
Featured image of article: SKANDAL/ Ministria e Shëndetësisë “harron” pandeminë në Shqipëri, nuk publikon shifrat nga Covid që prej 19 prillit Foto Ilustruese

TIRANË– Ministria e Shëndetësisë ka “harruar” që të përditësojë bilancin e Covid 19 në faqen zyrtare. Sic shihet edhe në fotot e siguruara nga Dosja.al faqja zyrtare nuk ka përditësuar të dhënat me numrin e të infektuarve me Covid-19 dhe viktimat.

Arszet e ndërprerjes së kësaj pune të përditshme prej më shumë se një viti, nuk dihen, pasi vetë MSH-ja apo ministrja Ogerta Manastirliu nuk e kanë bërë me dije. Nga ana tjetër, njoftimi zyrtar me të dhënat e 24 orëve të fundit qarkullon cdo pasdite në media.

Por, nëse dikush do të dojë të futet në faqën zyrtare dhe të gjejë bilancin e ditëve të fundit, nuk do t`i gjejnë ato.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Faqja e MSH

(i.a;f.m/dosja.al)

Shto Koment