Politike

“S’kam shkelur asnjë ligj”, Meta: Jam gati të shkoj në Venecia, në 11 tetor nuk ndodh asgjë

Meta u shpreh se në 11 tetor nuk do ndodh asgjë, pasi u shpreh se nuk ka shkelur asnjë ligj.

TIRANË- Ilir Meta nga një koferencë për mediat ka bërë me dije se është i gatshëm që të shkoj në Komisionin e Venecias në 11 tetor, ku do jepet dhe mendimi përfundimtar për shkarkimin ose jo të tij.

Meta u shpreh se në 11 tetor nuk do ndodh asgjë, pasi u shpreh se nuk ka shkelur asnjë ligj.

Data 11 tetor do të jetë e mirë, pasi Presidenti nuk ka shkelur asnjë ligj, por e ka mbrojtur atë. Kjo datë është për të shmangur datën 18 tetor që është një datë shumë e rëndësishme. Presidenti në 11 tetor është i gatshëm që të shkoj në Venecia”, tha Meta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat është shprehur i bindur se nuk shkarkohet. Meta tha se të hënën do publikojë dokumentet që do të dërgohen në Venecia. Ai tha se takimi me anëtarët e Komisionit ishte shumë i frytshëm dhe është i gatshëm që të shkoj në Venecia në 11 tetor. Meta më tej u shpreh se i gjithë debati për shkarkimin e tij bëhet për ta shmangur debatin për datën 18 tetorin.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment