Politike

‘S’ka vaksina në zona rurale?’/ Manastirliu i përgjigjet: Kemi mbarurar në Vuno. Fevziu nuk e mban dot batutën: Është fshati i Ramës prandaj…Ministrja se pranon: Më vjen keq tani

Si shembull, ministrja ka marrë fshatin e Vunoit, duke bërë me dije se moshat e thyera janë injektuar, duke pritur dhe batutën nga moderatori.
Featured image of article: ‘S’ka vaksina në zona rurale?’/ Manastirliu i përgjigjet: Kemi mbarurar në Vuno. Fevziu nuk e mban dot batutën: Është fshati i Ramës prandaj…Ministrja se pranon: Më vjen keq tani Ogerta Manastirliu dhe Blendi Fevziu

TIRANË– Batuta mes moderatorit Blendi Fevziu dhe ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu. Gjatë emisionit “Opinion”, moderatori ka pyetur ministren lidhur me procesin e vaksinimit në zonat e thella rurale. 

Si shembull, ministrja ka marrë fshatin e Vunoit, duke bërë me dije se moshat e thyera janë injektuar, duke pritur dhe batutën nga moderatori.

PJESË NGA EMISIONI: 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fevizu: Në zonat rurale nuk po shpërndahen vaksina, kështu kam informacione.
Manastirliu: Në Vuno për shembull të gjitha moshat e thyera e kanë bërë vaksinën.
Fevizu: Vetëm po pati dhënë porosi Edi Rama se e ka fshatin e vetë.
Manastirliu: Më vjen keq tani, po flas për të se jam interesuar ditët e fundit.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment