Rajoni

S’ka qetësi për Greqinë, tronditet sërish nga tërmeti 4.5 ballë

Greqia është lëkundur sërish nga një tërmet mëngjesin e ditës së sotme.
Featured image of article: S’ka qetësi për Greqinë, tronditet sërish nga tërmeti 4.5 ballë Foto ilustruese

GREQI- Ditën e sotme Greqia është është tronditur sërish nga një tërmet, 4.5 ballë.

Kjo lëkundje 4.5 ballë është regjistuar në zonën detare, 65 kilometra drejt jug=prerendimit të Zakynthos.

Mediat greke bëjnë me dije se, tërmeti i kësaj të shtune ka pasur një thellësi në 2 km. Akoma nuk është mësuar nëse ka dëme në njerëz dhe materiale.

Gjithashtu kujtojmë se tërmetet në Greqi kanë qenë të njëpasnjëshëm mujat e verës.

A.C/Dosja.al

Shto Koment