Rajoni

S’ka paqe as në Greqi, sërish lëkundje sizmike, tërmet 4.5 ballë në Kastoria

Disa minuta më vonë, shumë afër përqendrimit, një dridhje e re më e dobët 3.4 Richter. Por nuk është raportuar për dëme materiale. 
Featured image of article: S’ka paqe as në Greqi, sërish lëkundje sizmike, tërmet 4.5 ballë në Kastoria Harta me të dhënat e tërmetit në Greqi

GREQI- Një dridhje sizmike u ndje të mërkurën pasdite në Kastoria.Sipas Institutit të Gjeodinamikës, tërmeti ishte 4.5 Richter dhe u regjistrua në 17:21, me një fokus 36 kilometra në perëndim të qytetit dhe një thellësi fokale prej 8.2 kilometra.

Disa minuta më vonë, shumë afër përqendrimit, një dridhje e re më e dobët 3.4 Richter. Por nuk është raportuar për dëme materiale. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.m/dosja.al)

Shto Koment