Politike

“S’ju shkrij dot”, Basha pranon blofin pas batutës me prasin: Në duel me Ramën s’dal por hallet jua qaj (VD)

I pranishëm në një takim me fermerët në Urën Vajgurore, Basha bëri një krahasim të komunikimit të tij me qytetarët me atë që bën kryeministri Edi Rama, që njihet për të folurën e tij me batuta.

TIRANË– Kryetari i PD-së Lulzim Basha është shprehur se nuk e shkrin dot popullin me batuta.

I pranishëm në një takim me fermerët në Urën Vajgurore, Basha bëri një krahasim të komunikimit të tij me qytetarët me atë që bën kryeministri Edi Rama, që njihet për të folurën e tij me batuta.

Nga ana tjetër kryedemokrati u shpreh se nuk e bën dot këtë gjë, duke pranuar kështu një lloj ‘humbjeje’, pas batutës që bëri me prasin në Fier. Më tej Basha tha se nuk del dot në duel më Ramën , por hallet ia qan popullit dhe punon për ta.

Unë nuk ju shkrij së qeshuri me batuta, as nuk bëj foto me Ronaldon. Unë punoj e përpiqem për ju. Nëse prisni të dal në duel me Ramën të zgjidh problemet, atëherë nuk kemi arritur asgjë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngrihuni shkoni dhe thjeni atj në kutinë e votimit. Unë do vi tek ju e do ju qaj hallet, sepse në qeveri do vi me votën tuaj dhe jo me votën e kriminelëve,”– tha kryedemorkati më tej.

Basha zhvilloi dot një takim më fermerët në Urën Vajgurore. Ai vuri theksin tek blerja e votave, fenomen të cilin u shpreh se nuk duhet përsëritur. Gjatë takimit në Fier, Basha bëri një battue teksa u shpreh se tatimorët që kërkojnë para duan një pras.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment