Aktualitet

Situata tek Infektivi, pikëpyetjet e spitalit COVID, mungesat në staf dhe misteri i pacientit nga Rrogozhina

VIDEO
Ndërkohë që burime të rezervuara i thanë Dosja.al se në këtë spital ka mungesa të theksuara të stafit mjekësor.
Featured image of article: Situata tek Infektivi, pikëpyetjet e spitalit COVID, mungesat në staf dhe misteri i pacientit nga Rrogozhina
Përditësuar:

TIRANË– Situata me COVID-19 ka hyrë tashmë në një nga javët vendimtare, ku pritet një fluks i lartë të prekurish, ndërkohë që deri më tani, grupmosha më e prekur është 55-64 vjeç. Ndërkohë që burime të rezervuara i thanë Dosja.al se në këtë spital ka mungesa të theksuara të stafit mjekësor.

“Nuk thotë askush asgjë për stafin, por disa janë sëmurë dhe po mungojnë”, -tha burimi për Dosja.al.

Me marrjen e këtij informacioni, ne kontaktuam zyrtarisht zyrën e shtypit në Ministrinë e Shëndetësisë, të cilët nuk kanë dhënë asnjë përgjigjie.

Frika se mund të infektohen ka kapur një pjesë të stafit mjekësor, ndërkohë që një tjetër informacion kontradiktor, për të cilin nuk ka më të dhëna është rasti i një pacienti nga Rrogozhina. Motra e tij, deklaroi para televizioneve dy ditë më parë se kishte ardhur të kërkonte të vëllain. Ai u shtrua me urgjencë mesnatën e 23 marsit, ndërkohë që askush nuk i sqaroi se ku ndodhej ai.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kam vëllanë që këtu mbrëmë, nuk me jep njeri përgjigje. Erdhi mbrëmë në 12 të natës”, tha qytetarja për gazetarin Erion Skëndaj.

Ku ndodhet ky pacient? Pse nuk është listuar nga Ministria në grafikun e të infektuarve nga koronavirusi?

(Dosja.al)

Shto Koment