Politike

Situata politike në Kosovë, Rama ‘qep gojën’: Nuk them asnjë fjali, mund të ngatërrohet gjendja edhe më shumë

I ftuar në emisionin “Provokacija”, Rama tha se nuk do të thoshte asnjë fjali, pasi në Kosovë situata ishte e ngatërruar.
Featured image of article: Situata politike në Kosovë, Rama ‘qep gojën’: Nuk them asnjë fjali, mund të ngatërrohet gjendja edhe më shumë Rama dhe Mustafa, Kurti e Thaçi

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të mos e komentojë siutatën politike në Kosovë, duke u shprehur se nuk dëshironte që të harxhonte kohë për të shpjeguar se çfarë donte të thoshte.

I ftuar në emisionin “Provokacija”, Rama tha se nuk do të thoshte asnjë fjali, pasi në Kosovë situata ishte e ngatërruar.

BISEDA NË STUDIO:

Rama: Nuk dua të them asnjë fjali sepse është boll e ngatërruar dhe çdo fjali e imja mund të ngatërrojë edhe më shumë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Nano: Keni frikë se keqlexoheni?

Rama: Nuk kam frikë, por nuk dua të harxhoj asnjë sekondë se çfarë desha të thosha.

(k.m/dosja.al)

Një Koment në “Situata politike në Kosovë, Rama ‘qep gojën’: Nuk them asnjë fjali, mund të ngatërrohet gjendja edhe më shumë

  1. Me Vucicin dote folte por jo me Kosovaret ,kurse vellau i madh e ka per detyre ta keshillon vellaun e vogel,por para se te flasish per kopshti e te tjereve shiqo kopshtin tend ,nji fjale e vjeter nji shqipetare e prish shtepin e vet ,dy shqiptare e prishin komunen,dhe tre shqiptare e prishin nji shtet e pra kjo po ndodhe sot ne Kosove,pse gjysma jane shpiunet e Vucicit.

Shto Koment