Politike

“Situata në vijën e zjarrin është inkurajuese”, Rama: Kur të hapen baret do festohet fitimi i luftës me COVID-19

VIDEO
Rama gjatë deklaratës së tij u shpreh se situata në spitale është inkurajuese, pasi janë vetëm 63 pacientë.
Featured image of article: “Situata në vijën e zjarrin është inkurajuese”, Rama: Kur të hapen baret do festohet fitimi i luftës me COVID-19 Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një bashkëbisedim me qytetarët, ku u është përgjigjur pyetjeve që kanë ardhur prej  tyre. Rama gjatë deklaratës së tij u shpreh se situata në spitale është inkurajuese, pasi janë vetëm 63 pacientë.

Kur të hapen baret do jetë koha për të festuar fitimin e luftës. Për berberët e kemi thëne që janë mbyllur dhe do marrin pagën që kemi vendosur. Situata në fushën në vijën e zjarrit është inkurajuaese, sot kemi 56 të shtruar në infektiv, prej të cilëve në reaminacion dhe 7 në COVID1, ku 6 prej tyre janë në reaminacion”, u shpreh Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kryeministri Rama ka treguar sot masat e reja lehtësuese dhe shtrënguese për përballimin e situatës së COVID-19. Ai bëri me dije se do ketë lehtësime në lëvizje, por dënime të ashpra për shkelësit e rregullave. Kreu i qeverisë u shpreh i kënaqur me situatën e COVID-19 në Shqipëri dhe tregoi se do ketë një zgjerim të paketës së ndihmës ekonomike.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment