Politike

“Situata është e rëndë”/ Çim Peka zbardh mesazhin e Ramës për kryebashkiakët: Bëhuni gati!

Peka tha se kreu i qeverisë ishte i mirëinformuar lidhur me gjendjen e rëndë ku ishte vendi dhe u kishte dërguar një mesazh kryebashkiakëve socialistë.
Featured image of article: “Situata është e rëndë”/ Çim Peka zbardh mesazhin e Ramës për kryebashkiakët: Bëhuni gati! Edi Rama

TIRANË– Gazetari Çim Peka ka ftuar në emisionin e tij në Syri Tv, presidentin e Republikës, Ilir Metën. 

Teksa Meta po fliste për momentet e para kur kishte ndjerë tërmetin dhe për mënyrën sesi po informohej për situatën, Peka ka zbuluar një detaj lidhur me kryeministrin Edi Rama. 

Peka tha se kreu i qeverisë ishte i mirëinformuar lidhur me gjendjen e rëndë ku ishte vendi dhe u kishte dërguar një mesazh kryebashkiakëve socialistë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Rama i ka çuar një mesazh kryebashkiakëve. Shkruhej: Uroj të jeni mirë, situata është shumë e rëndë. Bëhuni gati,”-tha Peka. 

 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment