Bota

Situata e Covid në Angli, Johnson: Në jemi të sigurtë për atë që po bëjmë

BBC shkruan se gjatë një konference, Johnson ka thënë se ende nuk është e sigurtë se si është gjendja në vend, ndërkohë që gjithashtu ka thënë se numri i të infektuarve është i ulët. 
Featured image of article: Situata e Covid në Angli, Johnson: Në jemi të sigurtë për atë që po bëjmë Boris Johnson

ANGLI- Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson ka folur për situatën e pandemsië në Angli. BBC shkruan se gjatë një konference, Johnson ka thënë se ende nuk është e sigurtë se si është gjendja në vend, ndërkohë që gjithashtu ka thënë se numri i të infektuarve është i ulët. 

“Unë nuk e di nëse ne jemi ende në gjendje t’ju japim ato të dhëna, ose në të vërtetë se çfarë do të thoshte ajo statistikë nëse do të ishim në gjendje t’ju jepnim atyre. Unë dyshoj se numri do të ishte shumë i vogël”, tha ai.

Johnson foli edhe për sigurinë e vaksinës Johnson and Johnson, për të cilën EMA vendosi ditën e sotme një lidhje mes vaksinës dhe mpiksjes së gjakut. Ai tha se është i sigurtë oër sigurinë e furnizimit që ka marrë dhe se do t’i përdorin ato vaksina.     

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Ne jemi të sigurt në sigurinë e furnizimit tonë dhe do të jemi në gjendje të bëjmë atë që kemi thënë se do të bëjmë deri në fund të korrikut”, tha ai. 

Që nga fillimi i pandemisë deri tani në Angli janë regjistruar 4,393,307 persona me Covid, ndërsa 127,307 të tjerë kanë humbur jetën.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment